Terug

Tel Aviv
2019

Aantal deelnemers: 41

Locatie: Expo Tel Aviv

Presentatoren: Bar Refaeli, Erez Tal, Assi Azar & Lucy Ayoub

Direct naar de data

Samenvatting

  • Het Eurovisie Songfestival 2019 is de vierenzestigste editie en wordt op 14 en 16 (halve finales) en 18 mei (finale) in Tel Aviv (Israël) gehouden.
  • Waren er in 2018 nog 43 deelnemende landen, dit jaar zijn het er twee minder. Bulgarije trok zich vanwege financiële problemen terug. Het verhaal van Oekraïne is totaal anders. Er werd een nationale finale gehouden en een lied gekozen (Siren song van MARUV), maar na veel al dan niet politiek gedoe - lees dat hier na - besloot de Oekraïense omroep totaal af te zien van deelname.
  • Het thema dat de Israëlische organisatie koos is 'Dare to dream'.

Eerste halve finale 14/05/2019

#
Deelnemer
Artiest – Titel
Resultaat – Punten
1

Cyprus

Tamta – Replay
(Alex Papaconstantinou/Teddy Sky/Viktor Svensson/Albin Nedler/Kristoffer Fogelmark )
Songtekst
Tamta – Replay
(Alex Papaconstantinou/Teddy Sky/Viktor Svensson/Albin Nedler/Kristoffer Fogelmark )
2

Montenegro

D-moll – Heaven
(Dejan Božović/Adis Eminić)
Songtekst
D-moll – Heaven
(Dejan Božović/Adis Eminić)
3

Finland

Darude feat. Sebastian Rejman – Look away
(Ville Virtanen/Sebastian Rejman)
Songtekst
Darude feat. Sebastian Rejman – Look away
(Ville Virtanen/Sebastian Rejman)
4

Polen

Tulia – Fire of love (Pali się)
(Nadia Dalin/Allan Rich/Jude Friedman/Sonia Krasny)
Songtekst
Tulia – Fire of love (Pali się)
(Nadia Dalin/Allan Rich/Jude Friedman/Sonia Krasny)
5

Slovenië

Zala Kralj & Gašper Šantl – Sebi
(Gašper Šantl/Zala Kralj)
Songtekst
Zala Kralj & Gašper Šantl – Sebi
(Gašper Šantl/Zala Kralj)
6

Tsjechië

Lake Malawi – Friend of a friend
(Jan Steinsdoerfer/Maciej Mikolaj Trybulec/Albert Černý)
Nominatie
Eurostory Best Lyrics Award 2019
Songtekst
Lake Malawi – Friend of a friend
(Jan Steinsdoerfer/Maciej Mikolaj Trybulec/Albert Černý)
7

Hongarije

Joci Pápai – Az én apám
(Joci Pápai/Ferenc Molnár )
Songtekst
Joci Pápai – Az én apám
(Joci Pápai/Ferenc Molnár )
8

Wit-Rusland

ZENA – Like it
(Yuliya Kireyeva/Victor Drobysh)
Songtekst
ZENA – Like it
(Yuliya Kireyeva/Victor Drobysh)
9

Servië

Nevena Božović – Kruna
(Nevena Božović/Darko Dimitrov)
Songtekst
Nevena Božović – Kruna
(Nevena Božović/Darko Dimitrov)
10

België

Eliot – Wake up
(Pierre Dumoulin/Eliot Vassamillet)
Songtekst
Eliot – Wake up
(Pierre Dumoulin/Eliot Vassamillet)
11

Georgië

Oto Nemsadze – Sul tsin iare
(Roma Giorgadze/Diana Giorgadze)
Songtekst
Oto Nemsadze – Sul tsin iare
(Roma Giorgadze/Diana Giorgadze)
12

Australië

Kate Miller-Heidke – Zero gravity
(Keir Nuttall/Kate Miller-Heidke)
Songtekst
Kate Miller-Heidke – Zero gravity
(Keir Nuttall/Kate Miller-Heidke)
13

IJsland

Hatari – Hatrið mun sigra
(Hatari)
Songtekst
Hatari – Hatrið mun sigra
(Hatari)
14

Estland

Victor Crone – Storm
(Stig Rästa/Vall Kikas/Victor Crone/Fred Krieger/Sebastian Lestapier)
Songtekst
Victor Crone – Storm
(Stig Rästa/Vall Kikas/Victor Crone/Fred Krieger/Sebastian Lestapier)
15

Portugal

Conan Osíris – Telemóveis
(Conan Osíris)
Nominatie
Eurostory Best Lyrics Award 2019
Songtekst
Conan Osíris – Telemóveis
(Conan Osíris)
16

Griekenland

Katerine Duska – Better love
(Katerine Duska/Leon of Athens/David Sneddon/Phil Cook)
Songtekst
Katerine Duska – Better love
(Katerine Duska/Leon of Athens/David Sneddon/Phil Cook)
17

San Marino

Serhat – Say na na na
(Serhat/Mary Susan Applegate)
Songtekst
Serhat – Say na na na
(Serhat/Mary Susan Applegate)

Tweede halve finale 16/05/2019

#
Deelnemer
Artiest – Titel
Resultaat – Punten
1

Armenië

Srbuk – Walking out
(Lost Capital/tokionine/Garik Papoyan)
Songtekst
Srbuk – Walking out
(Lost Capital/tokionine/Garik Papoyan)
2

Ierland

Sarah McTernan – 22
(Janieck van de Polder/Marcia Sondeijker/Roel Rats)
Songtekst
Sarah McTernan – 22
(Janieck van de Polder/Marcia Sondeijker/Roel Rats)
3

Moldavië

Anna Odobescu – Stay
(Georgios Kalpakidis/Thomas Reil/Jeppe Reil/Maria Broberg)
Songtekst
Anna Odobescu – Stay
(Georgios Kalpakidis/Thomas Reil/Jeppe Reil/Maria Broberg)
4

Zwitserland

Luca Hänni – She got me
(Laurell Barker/Mac Frazer/Luca Hänni/Jon Hällgren/Lukas Hällgren)
Songtekst
Luca Hänni – She got me
(Laurell Barker/Mac Frazer/Luca Hänni/Jon Hällgren/Lukas Hällgren)
5

Letland

Carousel – That night
(Mārcis Vasiļevskis/Sabīne Žuga)
Songtekst
Carousel – That night
(Mārcis Vasiļevskis/Sabīne Žuga)
6

Roemenië

Ester Peony – On a Sunday
(Ester Alexandra Creţu/Alexandru Şerbu/Ioana Victoria Badea)
Songtekst
Ester Peony – On a Sunday
(Ester Alexandra Creţu/Alexandru Şerbu/Ioana Victoria Badea)
7

Denemarken

Leonora – Love is forever
(Lise Cabble/Emil Lei/Melanie Wehbe)
Songtekst
Leonora – Love is forever
(Lise Cabble/Emil Lei/Melanie Wehbe)
8

Zweden

John Lundvik – Too late for love
(John Lundvik/Anderz Wrethov/Andreas Stone Johansson)
Songtekst
John Lundvik – Too late for love
(John Lundvik/Anderz Wrethov/Andreas Stone Johansson)
9

Oostenrijk

PÆNDA – Limits
(PÆNDA)
Songtekst
PÆNDA – Limits
(PÆNDA)
10

Kroatië

Roko Blažević – The dream
(Jacques Houdek/Charlie Mason/Andrea Čubrić)
Songtekst
Roko Blažević – The dream
(Jacques Houdek/Charlie Mason/Andrea Čubrić)
11

Malta

Michela – Chameleon
(Joacim Perrson/Paula Winger/Borislav Milanov/Johan Alkanas)
Songtekst
Michela – Chameleon
(Joacim Perrson/Paula Winger/Borislav Milanov/Johan Alkanas)
12

Litouwen

Jurij Veklenko – Run with the lions
(Eric Lumiere/Ash Hicklin/Pele Loriano)
Songtekst
Jurij Veklenko – Run with the lions
(Eric Lumiere/Ash Hicklin/Pele Loriano)
13

Rusland

Sergey Lazarev – Scream
(Philipp Kirkorov/Dimitris Kontopoulos/Sharon Vaughn)
Songtekst
Sergey Lazarev – Scream
(Philipp Kirkorov/Dimitris Kontopoulos/Sharon Vaughn)
14

Albanië

Jonida Maliqi – Ktheju tokës
(Eriona Rushiti)
Songtekst
Jonida Maliqi – Ktheju tokës
(Eriona Rushiti)
15

Noorwegen

KEiiNO – Spirit in the sky
(Tom Hugo/Henrik Tala/Fred Buljo/Rûdiger Schramm/Alexander Olsson/Alexandra Rotan)
Songtekst
KEiiNO – Spirit in the sky
(Tom Hugo/Henrik Tala/Fred Buljo/Rûdiger Schramm/Alexander Olsson/Alexandra Rotan)
16

Nederland

Duncan Laurence – Arcade
(Duncan Laurence/Joel Sjöö/Wouter Hardy)
Songtekst
Duncan Laurence – Arcade
(Duncan Laurence/Joel Sjöö/Wouter Hardy)
17

Noord-Macedonië

Tamara Todevska – Proud
(Robert Bilbilov/Lazar Cvetkoski/Darko Dimitrov/Kosta Petrov/Sanja Popovska)
Songtekst
Tamara Todevska – Proud
(Robert Bilbilov/Lazar Cvetkoski/Darko Dimitrov/Kosta Petrov/Sanja Popovska)
18

Azerbeidzjan

Chingiz – Truth
(Borislav Milanov/Trey Campbell/Bo J/Pablo Dinero/Hostess/Chingiz)
Songtekst
Chingiz – Truth
(Borislav Milanov/Trey Campbell/Bo J/Pablo Dinero/Hostess/Chingiz)

Finale (wordt aangevuld met 10 landen uit elke halve finale) 18/05/2019

#
Deelnemer
Artiest – Titel
Resultaat – Punten
1

Duitsland

S!sters – Sister
(Laurell Barker/Marine Kaltenbacher/Tom Oehler/Thomas Stengaard)
Songtekst
S!sters – Sister
(Laurell Barker/Marine Kaltenbacher/Tom Oehler/Thomas Stengaard)
2

Frankrijk

Bilal Hassani – Roi
(Emilie Satt/Jean-Karl Lucas)
Songtekst
Bilal Hassani – Roi
(Emilie Satt/Jean-Karl Lucas)
3

Italië

Mahmood – Soldi
(Dardust/Mahmood/Charlie Charles)
Nominatie
Eurostory Best Lyrics Award 2019
Songtekst
Mahmood – Soldi
(Dardust/Mahmood/Charlie Charles)
4

Spanje

Miki – La venda
(Adrià Salas)
Songtekst
Miki – La venda
(Adrià Salas)
5

Verenigd Koninkrijk

Michael Rice – Bigger than us
(Laurell Barker/Anna-Klara Folin/John Lundvik/Jonas Thander)
Songtekst
Michael Rice – Bigger than us
(Laurell Barker/Anna-Klara Folin/John Lundvik/Jonas Thander)
6

Israël

Kobi Marimi – Home
(Inbar Wizman/Ohad Shragai)
Songtekst
Kobi Marimi – Home
(Inbar Wizman/Ohad Shragai)