Frankrijk

Frankrijk behoort bij de oprichters van het Eurovisie Songfestival en doet dus sinds 1956 mee. Met name in de eerste dertig jaar van het festival was Frankrijk succesvol: het land won vijf keer:
1958: André Claveau met Dors, mon amour
1960: Jacqueline Boyer met Tom Pillibi
1962: Isabelle Aubret met Un premier amour
1969: Frida Boccara met Un jour, un enfant
1977: Marie Myriam met L'oiseau et l'enfant.

Frankrijk verzaakte slechts twee keer, in 1974 omdat vlak voor het festival de Franse president stierf, en in 1982 omdat het hoofd entertainment van de Franse omroep het festival van te lage kwaliteit vond. In de laatste jaren wist Frankrijk - ook al is het een van de Big Five, de landen die de hoogste bijdrage aan de European Broadcasting Union betalen en mag het als zodanig direct in de finale aantreden - maar twee van de twaalf keer de top tien te bereiken.

Prestatie

Deelnames 62
Gemiddelde Prestatie 55.4%

Deelnames

Rotterdam 2020
Tom Leeb — Mon alliée (The best in me)
(Peter Boström/Thomas G:son/John Lundvik/Tom Leeb/Amir Haddad/Léa Ivanne)
Tel Aviv 2019
Bilal Hassani — Roi
(Bilal Hassani/Emilie Satt/Jean-Karl Lucas/Medeline)
16e
105
Lissabon 2018
Madame Monsieur — Mercy
(Emilie Satt/Jean-Karl Lucas/Remi Tobbal)
13e
173
Kyiv 2017
Alma — Requiem
(Nazim Khaled/Alexandra Maquet)
12e
135
Stockholm 2016
Amir — J'ai cherché
(Nazim Khaled/Amir Haddad/Johan Errami)
6e
256
Wenen 2015
Lisa Angell — N'oubliez pas
(Robert Goldman)
25e
4
Kopenhagen 2014
Twin Twin — Moustache
(Pierre Beyres/Kim N’Guyen/Lorent Ardouvin/François Ardouvin)
26e
2
Malmö 2013
Amandine Bourgeois — L'enfer et moi
(David Salkin/Boris Bergman)
23e
14
Bakoe 2012
Anggun — Echo (You and I)
(Jean Pierre Pilot/William Rousseau/Anggun)
22e
21
Düsseldorf 2011
Amaury Vassili — Sognu
(Daniel Moyne/Quentin Bachelet/Jean-Pierre Marcellesi/Julie Miller)
15e
82
Oslo 2010
Jessy Matador — Allez olla olé
(Hugues Ducamin/Jacques Ballue)
12e
82
Moskou 2009
Patricia Kaas — Et s'il fallait le faire
(Fred Blondin/Anse Lazio)
8e
107
Belgrado 2008
Sébastien Tellier — Divine
(Sebastien Tellier/Amandine de La Richardière)
19e
47
Helsinki 2007
Les Fatals Picards — L'amour à la Française
(Ivan Callot/Laurent Honel/Jean-Marc Sauvagnargues/Yves Giraud/Paul Léger)
22e
19
Athene 2006
Virginie Pouchin — Il était temps
(Corneille)
22e
5
Kyiv 2005
Ortal — Chacun pense à soi
(Saad Tabainet/Ortal)
23e
11
Istanbul 2004
Jonatan Cerrada — A chaque pas
(Jonatan Cerrada/Benjamin Robbins/Steve Balsamo)
15e
40
Riga 2003
Louisa Baileche — Monts et merveilles
(Hocine Hallaf)
18e
19
Tallinn 2002
Sandrine François — Il faut du temps
(Rick Allison/Patrick Bruel/Marie-Florence Gros)
5e
104
Kopenhagen 2001
Natasha Saint-Pier — Je n'ai que mon âme
(Jill Kapler)
4e
142
Stockholm 2000
Sofia Mestari — On aura le ciel
(Pierre Legay/Benoît Heinrich)
23e
5
Jeruzalem 1999
Nayah — Je veux donner ma voix
(Pascal Graczyk/René Colombies/Gilles Arcens/Luigi Rutigliano)
19e
14
Birmingham 1998
Marie-Line — Où aller
(Jean-Philippe Dary/Marie Line/Moïse Crespy/Micaël Sene)
24e
3
Dublin 1997
Fanny — Sentiments songes
(Jean-Paul Dréau)
7e
95
Oslo 1996
Dan Ar Braz et l'Héritage des Celtes — Diwanit bugale
(Dan Ar Braz)
19e
18
Dublin 1995
Nathalie Santamaria — Il me donne rendez-vous
(François Bernheim/Didier Barbelivien)
4e
94
Dublin 1994
Nina Morato — Je suis un vrai garçon
(Bruno Maman/Nina Morato)
7e
74
Millstreet 1993
Patrick Fiori — Mama Corsica
(François Valéry)
4e
121
Malmö 1992
Kali — Monté la riviè
(Jean-Marc Monnerville)
8e
73
Rome 1991
Amina — C'est le dernier qui a parlé qui a raison
(Amina Annabi/Wasis Diop)
2e
146
Zagreb 1990
Joelle Ursull — White and black blues
(Georges Augier de Moussac/Serge Gainsbourg)
2e
132
Lausanne 1989
Nathalie Pâque — J'ai volé la vie
(Guy Mattéoni/G. G. Candy/Sylvain Lebel)
8e
60
Dublin 1988
Gérard Lenorman — Chanteur de charme
(Gérard Lenorman/Claude Lemesle)
10e
64
Brussel 1987
Christine Minier — Let mots d'amour n'ont pas de dimanche
(Gerard Curci/Marc Minier)
14e
44
Bergen 1986
Cocktail Chic — Européennes
(Georges Costa/Michel Costa/Daniel Costa)
17e
13
Göteborg 1985
Roger Bens — Femme dans ses rêves aussi
(Didier Pascalis)
10e
56
Luxemburg 1984
Annick Thoumazeau — Autant d'amoureux que d'étoiles
(Vladimir Cosma/Charles Level)
8e
61
München 1983
Guy Bonnet — Vivre
(Guy Bonnet/Fulbert Cant)
8e
56
Dublin 1981
Jean Gabilou — Humanahum
(Jean-Paul Cara/Joe Gracy)
3e
125
Den Haag 1980
Profil — Hé, hé, m'sieurs dames
(Sylvano Santorio/Richard de Bordeaux/Richard Joffo)
11e
45
Jeruzalem 1979
Anne-Marie David — Je suis l'enfant-soleil
(Eddy Marnay/Hubert Giraud)
3e
106
Parijs 1978
Joël Prévost — Il y aura toujours des violons
(Gérard Stern/Didier Barbelivien)
3e
119
Londen 1977
Marie Myriam — L'oiseau et l'enfant
(Jean-Paul Cara/Joe Gracy)
1e
136
Den Haag 1976
Cathérine Ferry — Un, deux, trois
(Tony Rallo/Jean-Paul Cara)
2e
147
Stockholm 1975
Nicole Rieu — Et bonjour à toi l'artiste
(Pierre Delanoë/Jeff Barnel)
4e
91
Luxemburg 1973
Martine Clémenceau — Sans toi
(Paul Koulak/Anne Grégory)
15e
65
Edinburgh 1972
Betty Mars — Comé-comédie
(Frédéric Botton)
11e
81
Dublin 1971
Serge Lama — Un jardin sur la terre
(Alice Dona/Henri Djian/Jacques Demarny)
10e
82
Amsterdam 1970
Guy Bonnet — Marie-Blanche
(Guy Bonnet/André-Pierre Dousset)
4e
8
Madrid 1969
Frida Boccara — Un jour, un enfant
(Emil Stern/Eddy Marnay)
1e
18
Londen 1968
Isabelle Aubret — La source
(Daniel Faure/Henri Dijan/Guy Bonnet)
3e
20
Wenen 1967
Noëlle Cordier — Il doit faire beau là-bas
(Hubert Giraud/Pierre Delanoë)
3e
20
Luxemburg 1966
Dominique Walter — Chez nous
(Claude Carrère/Jacques Plante)
16e
1
Napels 1965
Guy Mardel — N'avoue jamais
(Françoise Dorin/Guy Mardel)
3e
22
Kopenhagen 1964
Rachel — Le chant de Mallory
(André Popp/Pierre Cour)
4e
14
Londen 1963
Alain Barrière — Elle était so jolie
(Alain Barrière/Armand Migiani)
5e
25
Luxemburg 1962
Isabelle Aubret — Un premier amour
(Claude Henri Vic/Roland Valade)
1e
26
Cannes 1961
Jean-Paul Mauric — Printemps, avril carillonne
(Francis Baxter/Guy Favereau)
4e
13
Londen 1960
Jacqueline Boyer — Tom Pillibi
(André Popp/Pierre Cour)
1e
32
Cannes 1959
Jean Philippe — Oui, oui, oui, oui
(Hubert Giraud/Pierre Cour)
3e
15
Hilversum 1958
André Claveau — Dors, mon amour
(Hubert Giraud/Pierre Delanoë)
1e
27
Frankfurt 1957
Paule Desjardins — La belle amour
(Guy Lefarge/Francis Carco)
2e
17
Liedje 1: Mathé Altéry - Liedje 2: Dany Dauberson — 1: Le temps perdu - 2: Il est là
(1: André Lodge/Rachèle Thoreau - 2: Simone Vallauris)
2e
0

Gerelateerde berichten