Frankrijk

Frankrijk behoort bij de oprichters van het Eurovisie Songfestival en doet dus sinds 1956 mee. Met name in de eerste dertig jaar van het festival was Frankrijk succesvol: het land won vijf keer:
1958: André Claveau met Dors, mon amour
1960: Jacqueline Boyer met Tom Pillibi
1962: Isabelle Aubret met Un premier amour
1969: Frida Boccara met Un jour, un enfant
1977: Marie Myriam met L'oiseau et l'enfant.

Frankrijk verzaakte slechts twee keer, in 1974 omdat vlak voor het festival de Franse president stierf, en in 1982 omdat het hoofd entertainment van de Franse omroep het festival van te lage kwaliteit vond. In de laatste jaren wist Frankrijk - ook al is het een van de Big Five, de landen die de hoogste bijdrage aan de European Broadcasting Union betalen en mag het als zodanig direct in de finale aantreden - maar twee van de twaalf keer de top tien te bereiken, totdat in 2021 een mooie tweede plek behaald werd door zangeres Barbara Pravi met haar Voilà.

Prestatie

Deelnames 63
Gemiddelde Score 57.0%

Deelnames

Sorteer op
Barbara PraviVoilà
(Barbara Pravi/Iggit/Lili Poe)
2e
499
Tom LeebMon alliée (The best in me)
(Peter Boström/Thomas G:son/John Lundvik/Tom Leeb/Amir Haddad/Léa Ivanne)
Bilal HassaniRoi
(Bilal Hassani/Emilie Satt/Jean-Karl Lucas/Medeline)
16e
105
Madame MonsieurMercy
(Emilie Satt/Jean-Karl Lucas/Remi Tobbal)
13e
173
AlmaRequiem
(Nazim Khaled/Alexandra Maquet)
12e
135
AmirJ'ai cherché
(Nazim Khaled/Amir Haddad/Johan Errami)
6e
256
Lisa AngellN'oubliez pas
(Robert Goldman)
25e
4
Twin TwinMoustache
(Pierre Beyres/Kim N’Guyen/Lorent Ardouvin/François Ardouvin)
26e
2
Amandine BourgeoisL'enfer et moi
(David Salkin/Boris Bergman)
23e
14
AnggunEcho (You and I)
(Jean Pierre Pilot/William Rousseau/Anggun)
22e
21
Amaury VassiliSognu
(Daniel Moyne/Quentin Bachelet/Jean-Pierre Marcellesi/Julie Miller)
15e
82
Jessy MatadorAllez olla olé
(Hugues Ducamin/Jacques Ballue)
12e
82
Patricia KaasEt s'il fallait le faire
(Fred Blondin/Anse Lazio)
8e
107
Sébastien TellierDivine
(Sebastien Tellier/Amandine de La Richardière)
19e
47
Les Fatals PicardsL'amour à la Française
(Ivan Callot/Laurent Honel/Jean-Marc Sauvagnargues/Yves Giraud/Paul Léger)
22e
19
Virginie PouchinIl était temps
(Corneille)
22e
5
OrtalChacun pense à soi
(Saad Tabainet/Ortal)
23e
11
Jonatan CerradaA chaque pas
(Jonatan Cerrada/Benjamin Robbins/Steve Balsamo)
15e
40
Louisa BailecheMonts et merveilles
(Hocine Hallaf)
18e
19
Sandrine FrançoisIl faut du temps
(Rick Allison/Patrick Bruel/Marie-Florence Gros)
5e
104
Natasha Saint-PierJe n'ai que mon âme
(Jill Kapler)
4e
142
Sofia MestariOn aura le ciel
(Pierre Legay/Benoît Heinrich)
23e
5
NayahJe veux donner ma voix
(Pascal Graczyk/René Colombies/Gilles Arcens/Luigi Rutigliano)
19e
14
Marie-LineOù aller
(Jean-Philippe Dary/Marie Line/Moïse Crespy/Micaël Sene)
24e
3
FannySentiments songes
(Jean-Paul Dréau)
7e
95
Dan Ar Braz et l'Héritage des CeltesDiwanit bugale
(Dan Ar Braz)
19e
18
Nathalie SantamariaIl me donne rendez-vous
(François Bernheim/Didier Barbelivien)
4e
94
Nina MoratoJe suis un vrai garçon
(Bruno Maman/Nina Morato)
7e
74
Patrick FioriMama Corsica
(François Valéry)
4e
121
KaliMonté la riviè
(Jean-Marc Monnerville)
8e
73
AminaC'est le dernier qui a parlé qui a raison
(Amina Annabi/Wasis Diop)
2e
146
Joelle UrsullWhite and black blues
(Georges Augier de Moussac/Serge Gainsbourg)
2e
132
Nathalie PâqueJ'ai volé la vie
(Guy Mattéoni/G. G. Candy/Sylvain Lebel)
8e
60
Gérard LenormanChanteur de charme
(Gérard Lenorman/Claude Lemesle)
10e
64
Christine MinierLet mots d'amour n'ont pas de dimanche
(Gerard Curci/Marc Minier)
14e
44
Cocktail ChicEuropéennes
(Georges Costa/Michel Costa/Daniel Costa)
17e
13
Roger BensFemme dans ses rêves aussi
(Didier Pascalis)
10e
56
Annick ThoumazeauAutant d'amoureux que d'étoiles
(Vladimir Cosma/Charles Level)
8e
61
Guy BonnetVivre
(Guy Bonnet/Fulbert Cant)
8e
56
Jean GabilouHumanahum
(Jean-Paul Cara/Joe Gracy)
3e
125
ProfilHé, hé, m'sieurs dames
(Sylvano Santorio/Richard de Bordeaux/Richard Joffo)
11e
45
Anne-Marie DavidJe suis l'enfant-soleil
(Eddy Marnay/Hubert Giraud)
3e
106
Joël PrévostIl y aura toujours des violons
(Gérard Stern/Didier Barbelivien)
3e
119
Marie MyriamL'oiseau et l'enfant
(Jean-Paul Cara/Joe Gracy)
1e
136
Cathérine FerryUn, deux, trois
(Tony Rallo/Jean-Paul Cara)
2e
147
Nicole RieuEt bonjour à toi l'artiste
(Pierre Delanoë/Jeff Barnel)
4e
91
Martine ClémenceauSans toi
(Paul Koulak/Anne Grégory)
15e
65
Betty MarsComé-comédie
(Frédéric Botton)
11e
81
Serge LamaUn jardin sur la terre
(Alice Dona/Henri Djian/Jacques Demarny)
10e
82
Guy BonnetMarie-Blanche
(Guy Bonnet/André-Pierre Dousset)
4e
8
Frida BoccaraUn jour, un enfant
(Emil Stern/Eddy Marnay)
1e
18
Isabelle AubretLa source
(Daniel Faure/Henri Dijan/Guy Bonnet)
3e
20
Noëlle CordierIl doit faire beau là-bas
(Hubert Giraud/Pierre Delanoë)
3e
20
Dominique WalterChez nous
(Claude Carrère/Jacques Plante)
16e
1
Guy MardelN'avoue jamais
(Françoise Dorin/Guy Mardel)
3e
22
RachelLe chant de Mallory
(André Popp/Pierre Cour)
4e
14
Alain BarrièreElle était so jolie
(Alain Barrière/Armand Migiani)
5e
25
Isabelle AubretUn premier amour
(Claude Henri Vic/Roland Valade)
1e
26
Jean-Paul MauricPrintemps, avril carillonne
(Francis Baxter/Guy Favereau)
4e
13
Jacqueline BoyerTom Pillibi
(André Popp/Pierre Cour)
1e
32
Jean PhilippeOui, oui, oui, oui
(Hubert Giraud/Pierre Cour)
3e
15
André ClaveauDors, mon amour
(Hubert Giraud/Pierre Delanoë)
1e
27
Paule DesjardinsLa belle amour
(Guy Lefarge/Francis Carco)
2e
17
Liedje 1: Mathé Altéry - Liedje 2: Dany Dauberson1: Le temps perdu - 2: Il est là
(1: André Lodge/Rachèle Thoreau - 2: Simone Vallauris)
2e
0

Gerelateerde berichten