Cyprus

Cyprus verzaakte maar een paar keer op het Eurovisie Songfestival, sinds het land in 1981 debuteerde. De winst werd nog nooit behaald, de beste prestatie was de tweede plek (en bijna-winst) van Eleni Foureira met Fuego in 2018.

Het land staat ook bekend om de twaalf punten die het (bijna) altijd aan Griekenland geeft - en vaak terugkrijgt. Vanwege de niet-erkende Turkse hegemonie in Noord-Cyprus duurde het tot aan 2004 voor Cyprus en Turkije punten uitwisselden. Tegenwoordig zijn die relaties minder gespannen.

Prestatie

Deelnames 37
Gemiddelde Score 42.6%

Deelnames

Sorteer op
Elena TsagrinouEl diablo
(Jimmy 'Joker' Thörnfeldt/Laurell Barker/Oxa/Thomas Stengaard)
16e
94
SandroRunning
(Alfie Arcuri/Sebastian Rickards/Octavian Rasinariu/Sandro/Teo DK)
TamtaReplay
(Alex Papaconstantinou/Teddy Sky/Viktor Svensson/Albin Nedler/Kristoffer Fogelmark )
13e
109
Eleni FoureiraFuego
(Alex Papaconstantinou/Geraldo Sandell/Anderz Wrethov/Viktor Svensson/Didrick)
2e
436
HovigGravity
(Thomas G:son)
21e
68
Minus OneAlter ego
(Thomas G:son/Minus One)
21e
96
John KarayiannisOne thing I should have done
(Mike Connaris)
22e
11
Despina OlympiouAn me thimasai
(Andreas Giorgallis/Zenon Zintillis)
15e
11
Ivi AdamouLa la love
(Alex Papaconstantinou/Bjorn Djupström/Alexandra Zakka/Viktor Svensson)
16e
65
Christos MylordosSan aggelos s’agapisa
(Andreas Anastasiou/Mihalis Antoniou)
18e
16
Jon Lilygreen & The IslandersLife looks better in spring
(Nasos Lambrianides/Melis Konstantinou)
21e
27
Christina MetaxaFirefly
(Nikolas Metaxas)
14e
32
Evdokia KadiFemme Fatale
(Nicos Evagelou/Vangelis Evangelou)
15e
36
EvridikiComme ci, comme ça
(Dimitris Korgialas/Poseidon Yannopoulos)
15e
65
Annet ArtaniWhy angels cry
(Peter Yiannakis)
15e
57
Constantinos ChristoforouEla ela
(Constantinos Christoforou)
18e
46
Lisa AndreasStronger every minute
(Mike Connaris)
5e
170
Stelios ConstantasFeeling alive
(Stelios Constantas)
20e
15
OneGimme
(George Theophanous)
6e
86
VoiceNomiza
(Alexandros Panayi/Silvia M. Klemm)
21e
8
MarlainTha'nai Erotas
(Yiorgos Kallis/Andreas Karanicolas)
22e
2
Michael HatzigiannisGenesis
(Michalis Hatzigiannis/Zenon Zindilis)
11e
37
Chara and Andreas KonstantinouMana mou
(Constantina Konstantinou)
5e
98
ConstantinosMóno gia más
(Andreas Giorgallis/Rodoula Papalambrianou)
9e
72
Alexandros PanayiSti fotia
(Alexandros Panayi)
9e
79
EvridikiIme anthropos ke ego
(Giorgos Theophanous)
11e
51
Zymboulakis / Van BekeMi stamatas
(Aristos Moskovakis/Rodoula Papalambrianou)
19e
17
EvridikiTeriazoume
(Giorgos Theophanous/Leonidas Malenis)
11e
57
Elena PatroklouSOS
(Kypros Charalambus/Andreas Christou)
9e
60
Haris AnastasiouMilas poli
(John Vickers/Haris Anastasiou)
14e
36
Fanny Polymeri & Yiannis SavvidakisApopse as vrethume
(Marios Meletiou/Haris Anastasiou)
11e
51
AlexiaAspro-mavro
(Andros Papapavlou/Maria Papapavlou)
7e
80
ElpidaTora zo
(Peter Yiannakis/Fivos Gavris)
20e
4
Lia VissiTo katalava arga
(Lia Vissi)
16e
15
Andy PaulAnna Mari-elena
(Andy Paul)
15e
31
Stavros & ConstantinaI agapi akoma zi
(Stavros Sideras)
16e
26
Anna VissiMono i agapi
(Anna Vissi)
5e
85
IslandMonika
(Doros Georgiadis/Stavros Sideras)
6e
69

Gerelateerde berichten