Verenigd Koninkrijk

Het Verenigd Koninkrijk (Engeland, Wales, Schotland en Noord-Ierland) was maar twee keer absent op het Eurovisiesongfestival: in 1956, het eerste jaar, omdat het land een eigen liedjesfestival organiseerde, en in 1958, toen men ontevreden was over de relatief lage placering van de eerste Britse deelneemster in 1957. Sindsdien deed het Verenigd Koninkrijk, een van de 'Grote Vijf', de beste betalers aan het festival, aan alle edities mee.

Het Verenigd Koninkrijk was traditioneel een van de best scorende landen, maar had dan ook jarenlang het voordeel van het kunnen zingen in een taal die iedereen begreep. Toen elk land zijn eigen taal mocht kiezen viel dat voordeel weg, en sindsdien zijn de resultaten dan ook een stuk slechter.

Maar de songfestivalgeschiedenis kent vele Britse successen. Beroemde deelnemers als Cliff Richard, The Shadows, Olivia Newton-John, Blue, Engelbert Humperdinck en Bonnie Tyler, maar liefst vijftien keer een tweede plek (een absoluut record) en vijf overwinningen.

Die kwamen op naam van Sandie Shaw met Puppet on a string (1967), Lulu met Boom-bang-a-bang (1969), Brotherhood of Man met Save your kisses for me (1976), Bucks Fizz met Making your mind up (1981) en Katrina & The Waves met Love shine a light (1997).

Tegenwoordig gaat het, als gezegd, een stuk slechter. De laatste top-tien-notering dateert van 2009 en met drie keer een vierentwintigste plek in de laatste vijf jaar lijkt verbetering nog niet in zicht.

Prestatie

Deelnames 62
Gemiddelde Prestatie 61.3%

Deelnames

Rotterdam 2020
James Newman — My last breath
(James Newman/Adam Argyle/Ed Drewett/Iain James)
Tel Aviv 2019
Michael Rice — Bigger than us
(Laurell Barker/Anna-Klara Folin/John Lundvik/Jonas Thander)
26e
11
Lissabon 2018
SuRie — Storm
(Nicole Blair/Gil Lewis/Sean Hargreaves)
24e
48
Kyiv 2017
Lucie Jones — Never give up on you
(Emmelie de Forest/Daniel Salcedo/Lawrie Martin)
15e
111
Stockholm 2016
Joe and Jake — You're not alone
(Matt Schwartz/Justin J. Benson/S. Kanes)
24e
62
Wenen 2015
Electro Velvet — Still in love with you
(David Mindel/Adrian Bax White)
24e
5
Kopenhagen 2014
Molly — Children of the universe
(Molly Smitten-Downes/Anders Hansson)
17e
40
Malmö 2013
Bonnie Tyler — Believe in me
(Desmond Child/Lauren Christy/Christopher Braide)
19e
23
Bakoe 2012
Engelbert Humperdinck — Love Will Set You Free
(Martin Terefe/Sacha Skarbek)
25e
12
Düsseldorf 2011
Blue — I can
(Ciaron Bell/Ben Collier/Ian Hope/Duncan James/Liam Keenan/Lee Ryan/StarSign)
11e
100
Oslo 2010
Josh — That sounds good to me
(Pete Waterman/Mike Stock/Steve Crosby)
25e
10
Moskou 2009
Jade Ewen — It's my time
(Andrew Lloyd Webber/Diane Warren)
5e
173
Belgrado 2008
Andy Abraham — Even if
(Andy Abraham/Andy Watkins/Paul Wilson)
25e
14
Helsinki 2007
Scooch — Flying the flag (for you)
(Andrew Hill/Morten Schjolin/Russ Spencer/Paul Tarry)
22e
19
Athene 2006
Daz Sampson — Teenage life
(Daz Sampson/John Matthews)
19e
25
Kyiv 2005
Javine — Touch my fire
(Javine Hilton/John Themis)
22e
18
Istanbul 2004
James Fox — Hold on to your love
(Gary Miller/Tim Woodcock)
16e
29
Riga 2003
Jemini — Cry baby
(Martin Isherwood)
26e
0
Tallinn 2002
Jessica Garlick — Come Back
(Martyn Baylay)
3e
111
Kopenhagen 2001
Lindsay D. — No dream impossible
(Russ Ballard/Chris Winter)
15e
28
Stockholm 2000
Nicki French — Don't play that song again
(John Springate/Gerry Shephard)
16e
28
Jeruzalem 1999
Precious — Say it again
(Paul Varney)
12e
38
Birmingham 1998
Imaani — Where are you?
(Scott English/Phil Manikiza/Simon Stirling)
2e
166
Dublin 1997
Katrina and The Waves — Love shine a light
(Kimberley Rew)
1e
227
Oslo 1996
Gina G — Ooh... aah... just a little bit
(Simon Tauber/Steve Rodway)
8e
77
Dublin 1995
Love City Groove — Love City Groove
(Paul Hardy/Jay Williams/Tatsiana Mais/Stephen Rudden)
10e
76
Dublin 1994
Frances Ruffelle — We will be free (Lonely symphony)
(George De Angelis/Mark Dean)
10e
63
Millstreet 1993
Sonia — Better the devil you know
(Brian Teasdale/Dean Collinson)
2e
164
Malmö 1992
Michael Ball — One step out of time
(Paul Davies/Tony Ryan/Victor Stratton)
2e
139
Rome 1991
Samantha Janus — A message to your heart
(Paul Curtis)
10e
47
Zagreb 1990
Emma — Give a little love back to the world
(Paul Curtis)
6e
87
Lausanne 1989
Live Report — Why do I always get it wrong
(Brian Hodgson/John Beeby)
2e
130
Dublin 1988
Scott Fitzgerald — Go
(Julie Forsyth)
2e
136
Brussel 1987
Rikki — Only the light
(Richard Peebles)
13e
47
Bergen 1986
Ryder — Runner in the Night
(Brian Wade/Maureen Darbyshire)
7e
72
Göteborg 1985
Vikki — Love is…
(James Kaleth/Vikki Watson)
4e
100
Luxemburg 1984
Belle and the Devotions — Love games
(Paul Curtis/Graham Sacher)
7e
63
München 1983
Sweet Dreams — I'm never giving up
(Ron Roker/Jan Pulsford/Phil Wigger)
6e
79
Harrogate 1982
Bardo — One step further
(Simon Jefferis/Andy Hill)
7e
76
Dublin 1981
Bucks Fizz — Making your mind up
(Andy Hill/John Danter)
1e
136
Den Haag 1980
Prima Donna — Love enough for two
(Stephanie de Sykes/Stuart Slater)
3e
106
Jeruzalem 1979
Black Lace — Mary Ann
(Peter Morris)
7e
73
Parijs 1978
Co-Co — The bad old days
(Stephanie de Sykes/Stuart Slater)
11e
61
Londen 1977
Lynsey de Paul & Mike Moran — Rock bottom
(Lynsey de Paul/Mike Moran)
2e
121
Den Haag 1976
Brotherhood Of Man — Save your kisses for me
(Tony Hiller/Lee Sheriden/Martin Lee)
1e
164
Stockholm 1975
The Shadows — Let me be the one
(Paul Curtis)
2e
138
Brighton 1974
Olivia Newton-John — Long live love
(Valerie Avon/Harold Spiro)
4e
14
Luxemburg 1973
Cliff Richard — Power to all our friends
(Guy Fletcher/Doug Flett)
3e
123
Edinburgh 1972
The New Seekers — Beg, steal or borrow
(Tony Cole/Steve Wolfe/Graeme Hall)
2e
114
Dublin 1971
Clodagh Rodgers — Jack in the box
(John Worsley/David Myers)
4e
98
Amsterdam 1970
Mary Hopkin — Knock, knock, who's there?
(John Carter/Geoff Stephens)
2e
26
Madrid 1969
Lulu — Boom bang-a-bang
(Alan Moorhouse/Peter Warne)
1e
18
Londen 1968
Cliff Richard — Congratulations
(Bill Martin/Phil Coulter)
2e
28
Wenen 1967
Sandie Shaw — Puppet on a string
(Bill Martin/Phil Coulter)
1e
47
Luxemburg 1966
Kenneth McKellar — A man without love
(Cyril Ornadel/Peter Callander)
9e
8
Napels 1965
Kathy Kirby — I belong
(Peter Lee Sterling/Phil Peters)
2e
26
Kopenhagen 1964
Matt Monro — I love the little things
(Tony Hatch)
2e
17
Londen 1963
Ronnie Carroll — Say wonderful things
(Philip Green/Norman Newell)
4e
28
Luxemburg 1962
Ronnie Carroll — Ring-a-ding girl
(Syd Cordell/Stan Butcher)
4e
10
Cannes 1961
The Allisons — Are you sure?
(John Allison/Bob Allison)
2e
24
Londen 1960
Bryan Johnson — Looking high, high, high
(John Watson)
2e
25
Cannes 1959
Pearl Carr & Teddy Johnson — Sing, little birdie
(Syd Cordell/Stan Butcher)
2e
16
Frankfurt 1957
Patricia Bredin — All
(Reynell Wreford/Alan Stranks)
7e
6

Gerelateerde berichten