Duitsland

Duitsland is de trouwste deelnemer aan het Eurovisie Songfestival. Het koos elk jaar een deelnemer, vanaf het begin, en enkel in 1996, toen er een audio-voorronde gehouden werd (eenmalig), waren de Duitsers niet in de finale te zien.

Duitsland maakt deel uit van de Big Five, de landen die het meest betalen aan Eurovisie, en dus, sinds er halve finales zijn, direct in de finale mogen aantreden.

Duitsland won twee keer, in 1982, met Ein bisschen Frieden van Nicole en in 2010 met Satellite van Lena. Daarnaast werd het land vier keer tweede, waarbij opviel dat zowel in 1985 als in 1987 de groep Wind daarvoor verantwoordelijk was.

Componist Ralph Siegel drukte een zwaar stempel op de Duitse inzendingen: tussen 1976 en 2003 schreef hij maar liefst veertien keer de Duitse bijdrage.

Prestatie

Deelnames 64
Gemiddelde Prestatie 45.3%

Deelnames

Rotterdam 2020
Ben Dolic feat. B-OK — Violent thing
(Borislav Milanov/Peter St. James/Dag Lundberg/Jimmy Thorén/Connor Martin)
Tel Aviv 2019
S!sters — Sister
(Laurell Barker/Marine Kaltenbacher/Tom Oehler/Thomas Stengaard)
25e
24
Lissabon 2018
Michael Schulte — You let me walk alone
(Michael Schulte/Thomas Stengaard/Katharina Müller/Nisse Ingwersen)
4e
340
Kyiv 2017
Levina — Perfect life
(Lindy Robbins/Dave Bassett/Lindsey Ray)
25e
6
Stockholm 2016
Jamie-Lee — Ghost
(Anna Leyne/Thomas Burchia/Conrad Hensel)
26e
11
Wenen 2015
Ann Sophie — Black smoke
(Michael Harwood/Ella McMahon/Tonino Speciale)
27e
0
Kopenhagen 2014
Elaiza — Is it right
(Elzbieta Steinmetz/Frank Kretschmer/Adam Kesselhaut)
18e
39
Malmö 2013
Cascada — Glorious
(Yann Peifer/Manuel Reuter/Andres Ballinas/Tony Cornelissen)
21e
18
Bakoe 2012
Roman Lob — Standing still
(Wayne Hector/Jamie Cullum/Steve Robson)
8e
110
Düsseldorf 2011
Lena — Taken by a stranger
(Gus Seyffert/Nicole Morier/Monica Birkenes)
10e
107
Oslo 2010
Lena — Satellite
(Julie Frost/John Gordon)
1e
246
Moskou 2009
Alex Swings Oscar Sings! — Miss Kiss Kiss Bang
(Alex Christensen/Steffen Haefeliger)
20e
35
Belgrado 2008
No Angels — Disappear
(Remee/Hanne Sørvaag/Thomas Troelsen)
23e
14
Helsinki 2007
Roger Cicero — Frauen regieren die Welt
(Frank Ramond/Matthias Hass)
19e
49
Athene 2006
Texas Lightning — No, no, never
(Jane Comerford)
14e
36
Kyiv 2005
Gracia — Run & hide
(David Brandes/Jane Tempest/John O'Flynn)
24e
4
Istanbul 2004
Max (Maximilian Mutzke) — Can't wait until tonight
(Stefan Raab)
8e
93
Riga 2003
Lou — Let's get happy
(Ralph Siegel/Bernd Meinunger)
11e
53
Tallinn 2002
Corinna May — I can't live without music
(Ralph Siegel/Bernd Meinunger)
21e
17
Kopenhagen 2001
Michelle — Wer Liebe lebt
(Gino Trovatello/Matthias Stingl/Eva Richter)
8e
66
Stockholm 2000
Stefan Raab — Wadde hadde dudde da
(Stefan Raab)
5e
96
Jeruzalem 1999
Sürpriz — Reise nach Jerusalem – Kudüs'e seyahat
(Ralph Siegel/Bernd Meinunger)
3e
140
Birmingham 1998
Guildo Horn — Guildo hat Euch lieb
(Stefan Raab)
7e
86
Dublin 1997
Bianca Shomburg — Zeit
(Ralph Siegel/Bernd Meinunger)
18e
22
Oslo 1996
Leon — Planet of blue
(Hanne Haller)
24e
24
Dublin 1995
Stone and Stone — Verliebt in Dich
(Cheyenne Stone)
23e
1
Dublin 1994
MeKaDo — Wir geben 'ne Party
(Ralph Siegel/Bernd Meinunger)
3e
128
Millstreet 1993
Münchener Freiheit — Viel zu weit
(Stefan Zauner)
18e
18
Malmö 1992
Wind — Träume sind für alle da
(Ralph Siegel/Bernd Meinunger)
16e
27
Rome 1991
Atlantis 2000 — Dieser Traum darf niemals sterben
(Helmut Frey/Alfons Weindorf)
18e
10
Zagreb 1990
Chris Kempers & Daniel Kovac — Frei zu leben
(Ralph Siegel/Michael Kunze)
9e
60
Lausanne 1989
Nino de Angelo — Flieger
(Dieter Bohlen/Joachim Horn-Bernges)
14e
46
Dublin 1988
Maxi & Chris Garden — Lied für einen Freund
(Ralph Siegel/Bernd Meinunger)
14e
48
Brussel 1987
Wind — Laß die Sonne in dein Herz
(Ralph Siegel/Bernd Meinunger)
2e
141
Bergen 1986
Ingrid Peters — Über die Brücke geh'n
(Hans Blum)
8e
62
Göteborg 1985
Wind — Für alle
(Hanne Haller)
2e
105
Luxemburg 1984
Mary Roos — Aufrecht geh'n
(Michael Reinecke/Michael Kunze)
13e
34
München 1983
Hoffmann & Hoffmann — Rücksicht
(Michael Reinecke/Volker Lechtenbrink)
5e
94