Albanië

Albanië is traditiegetrouw het allereerste land dat zijn inzending kiest - in december, tijdens Festivali i Këngës, dat al sinds 1962 bestaat, maar vanaf 2004 ook dienst doet als Eurovisievoorronde. Meestal wordt het winnende lied daarna ingekort (om aan de drie-minuten-regel te voldoen) en in het Engels vertaald.

Albanië behaalde tijdens al haar deelnames net iets vaker niet dan wel de finale, maar er waren ook top-tien-noteringen. Met als uitschieters de eerste poging in 2004, toen Anjeza Shahini met haar The image of you zevende werd, en in 2012 toen Rona Nishliu met Suus zelfs vijfde was.

Prestatie

Deelnames 16
Gemiddelde Prestatie 38.4%

Deelnames

Rotterdam 2020
Arilena Ara — Fall from the sky
(Darko Dimitrov/Lazar Cvetkovski/Lindon Berisha)
Tel Aviv 2019
Jonida Maliqi — Ktheju tokës
(Eriona Rushiti)
17e
90
Lissabon 2018
Eugent Bushpepa — Mall
(Eugent Bushpepa)
11e
184
Kyiv 2017
Lindita — World
(Klodian Qafoku/Lindita/Big Basta)
14e
76
Stockholm 2016
Eneda Tarifa — Fairytale
(Olsa Toqi)
16e
45
Wenen 2015
Elhaida Dani — I'm alive
(Arber Elshani/Kristijan Lekaj (Zzap'n'Chriss)/Sokol Marsi)
17e
34
Kopenhagen 2014
Hersi — One night's anger
(Gentian Lako/Jorgo Papingji)
15e
22
Malmö 2013
Adrian Lulgjuraj & Bledar Sejko — Identitet
(Bledar Sejko/Eda Sejko)
15e
31
Bakoe 2012
Rona Nishliu — Suus
(Florent Boshnjaku/Rona Nishliu)
5e
146
Düsseldorf 2011
Aurela Gaçe — Feel the passion
(Shpetim Saraci/Sokol Marsi)
14e
47
Oslo 2010
Juliana Pasha — It's all about you
(Ardit Gjebrea/Pirro Çako)
16e
62
Moskou 2009
Kejsi Tola — Carry me in your dreams
(Edmond Zhulali/Agim Doçi)
17e
48
Belgrado 2008
Olta Boka — Zemrën e lamë peng
(Adrian Hila/Pandi Laço)
17e
55
Helsinki 2007
Aida & Frederik Ndoci — Hear my plea
(Adrian Hila/Pandi Laço)
17e
49
Athene 2006
Luiz Ejlli — Zjarr e ftohtë
(Klodian Qafoku/Floran Kondi)
14e
58
Kyiv 2005
Ledina Celo — Tomorrow I go
(Adrian Hila/Pandi Laço)
16e
53
Istanbul 2004
Anjeza Shahini — The image of you
(Edmon Zhulali/Agim Doçit)
7e
106

Gerelateerde berichten