Denemarken

Denemarken hoorde bij de eerste aanhakers op het Eurovisie Songfestival - het jaar meteen na de eerste editie deed het land al mee. Het won in 1963 met de klassieker Dansevise van Grethe & Jørgen Ingmann. Maar in 1967 (na een lage plaats in 1966) vond het hoofd entertainment van de Deense omroep het welletjes, hij vond het songfestival geen 'kwaliteitsvermaak'. Het land haakte af. Toen de betreffende omroepbaas vertrok, in 1978, kwam Denemarken weer terug. Sindsdien wonnen de Denen nog twee keer, in 2000, met de Olsen Brothers en Fly on the wings of love, en in 2013 met Only teardrops van Emmelie De Forest.

Prestatie

Deelnames 49
Gemiddelde Prestatie 50.2%

Deelnames

Rotterdam 2020
Ben & Tan — YES
(Emil Lei/Jimmy Jansson/Linnea Deb)
Tel Aviv 2019
Leonora — Love is forever
(Lise Cabble/Emil Lei/Melanie Wehbe)
12e
120
Lissabon 2018
Rasmussen — Higher ground
(Niclas Arn/Karl Eurén)
9e
226
Kyiv 2017
Anja — Where I am
(Anja Nissen/Michael D'Arcy/Angel Tupai)
20e
77
Stockholm 2016
Lighthouse X — Soldiers of love
(Søren Bregendal/Johannes Nymark/Martin Skriver/Sebastian Owens/Daniel Durn/Katrine Klith Andersen)
17e
34
Wenen 2015
Anti Social Media — The way you are
(Remee/Chief 1)
13e
33
Kopenhagen 2014
Basim — Cliche love song
(Lasse Lindorff/Daniel Fält/Basim Moujahid/Kim Novak-Zorde)
9e
74
Malmö 2013
Emmelie de Forest — Only teardrops
(Lise Cabble/Julia Fabrin Jakobsen/Thomas Stengaard)
1e
281
Bakoe 2012
Soluna Samay — Should've known better
(Chief 1/Remee/Isam B)
23e
21
Düsseldorf 2011
A friend in London — New tomorrow
(Lise Cabble/Jakob Schack Glæsner)
5e
134
Oslo 2010
Chanée & N'evergreen — In a moment like this
(Thomas G:son/Henrik Sethsson/Erik Bernholm)
4e
149
Moskou 2009
Brinck — Believe again
(Lars Halvor Jensen/Martin Michael Larsson/Ronan Keating)
13e
74
Belgrado 2008
Simon Mathew — All night long
(Jacob Launbjerg/Svend Gudiksen/Nis Bøgvad)
15e
60
Helsinki 2007
DQ — Drama queen
(Peter Andersen/Simon Munk/Claus Christensen)
19e
45
Athene 2006
Sidsel Ben Semmane — Twist of love
(Niels Drevsholt)
18e
26
Kyiv 2005
Jakob Sveistrup — Talking to you
(Jacob Launbjerg/Andreas Mørck)
9e
125
Istanbul 2004
Tomas Thordarson — Shame on you
(Ivar Lind Greiner)
13e
56
Tallinn 2002
Malene — Tell me who you are
(Michael Ronson)
24e
7
Kopenhagen 2001
Rollo & King — Never ever let you go
(Søren Poppe/Stefan Teilmann Laub Nielsen/Thomas Brekling)
2e
177
Stockholm 2000
Olsen Brothers — Fly on the wings of love
(Jørgen Olsen)
1e
195
Jeruzalem 1999
Trine Jepsen & Michael Teschl — This time (I mean it)
(Ebbe Ravn)
8e
71
Dublin 1997
Kølig Kaj — Stemmen i mitt liv
(Lars Pedersen/Thomas Lægård)
16e
25
Oslo 1996
Dorthe Andersen & Martin Loft — Kun med dig
(Jascha Richter/Keld Heick)
25e
22
Dublin 1995
Aud Wilken — Fra Mols til Skagen
(Lise Cabble/Mette Mathiesen)
5e
92
Millstreet 1993
Tommy Seebach Band — Under stjernerne på himlen
(Tommy Seebach/Keld Heick)
22e
9
Malmö 1992
Lotte Nilsson & Kenny Lübcke — Alt det som ingen ser
(Carsten Warming)
12e
47
Rome 1991
Anders Frandsen — Lige der hvor hjertet slår
(Michael Elo)
19e
8
Zagreb 1990
Lonnie Devantier — Hallo hallo
(John Hatting/Torben Lendager/Keld Heick)
8e
64
Lausanne 1989
Birthe Kjær — Vi maler byen rød
(Søren Bundgaard/Keld Heick)
3e
111
Dublin 1988
Hot Eyes — Ka' du se hva' jeg sa'?
(Søren Bundgaard/Keld Heick)
3e
92
Brussel 1987
Anne-Catherine Herdorf & Bandjo — En lille melodi
(Helge Engelbrecht/Jacob Jonia)
5e
83
Bergen 1986
Lise Haavik — Du er fuld af løgn
(John Hatting)
6e
77
Göteborg 1985
Hot Eyes — Sku' du spørg' fra no'en?
(Søren Bundgaard/Keld Heick)
11e
41
Luxemburg 1984
Hot Eyes — Det' lige det
(Søren Bundgaard/Keld Heick)
4e
101
München 1983
Gry Johansen — Kloden drejer
(Flemming Gernyx/Christian Jacobsen/Lars Christensen/Billy Cross)
17e
16
Harrogate 1982
Brixx — Video, video
(Jens Brixtofte)
17e
5
Dublin 1981
Debbie Cameron and Tommy Seebach — Krøller eller ej
(Tommy Seebach/Keld Heick)
11e
41
Den Haag 1980
Bamses Venner — Tænker altid på dig
(Bjarne Gren-Jensen/Flemming Jørgensen)
14e
25
Jeruzalem 1979
Tommy Seebach — Disco tango
(Tommy Seebach/Keld Heick)
6e
76
Parijs 1978
Mabel — Boom boom
(Mabel)
16e
13
Luxemburg 1966
Ulla Pia — Stop - mens legen er go'
(Erik Kåre)
14e
4
Napels 1965
Birgit Brüel — For din skyld
(Jørgen Jersild/Poul Henningsen)
7e
10
Kopenhagen 1964
Bjørn Tidmand — Sangen om dig
(Aksel V. Rasmussen/Mogens Dam)
9e
4
Londen 1963
Grethe & Jørgen Ingmann — Dansevise
(Otto Francker/Sejr Volmer-Sørensen)
1e
42
Luxemburg 1962
Ellen Winther — Vuggevise
(Kjeld Bonfils/Sejr Volmer-Sørensen)
10e
2
Cannes 1961
Dario Campeotto — Angelique
(Aksel V. Rasmussen)
5e
12
Londen 1960
Katy Bødtger — Det var en yndig tid
(Vilfred Kjær/Sven Buemann)
10e
4
Cannes 1959
Birthe Wilke — Uh, jeg ville ønske jeg var dig
(Otto Lington/Carl Andersen)
5e
12
Hilversum 1958
Raquel Rastenni — Jeg rev et blad ud af min dagbog
(Sven Ulrik/Harry Jensen)
8e
3
Frankfurt 1957
Birthe Wilke & Gustav Winckler — Skibet skal sejle i natt
(Erik Fiehn/Paul Sörensen)
3e
10

Gerelateerde berichten