Noorwegen

Noorwegen, dat vanaf 1960 vrijwel elk jaar meedeed aan het Eurovisiesongfestival, is het land dat zowel in de hoogste als de laagste regionen recordhouder is. Maar liefst elf keer werd het land laatste (vaker dan welk land dan ook) - waarvan vier keer met nul punten (eveneens vaker dan welk land dan ook).

Het land won drie keer. Dat was om te beginnen in 1985 met La det swinge van Bobbysocks, daarna in 1995 met Nocturne van Secret Garden, en de laatste overwinning, in 2009, zorgde voor een heel wat positiever record: in de jaren tussen 1975 en 2015 waarin de bekende puntentelling met 'twelve points' werd gevolgd (gegeven door jury's of via televoting, óf door een combinatie van die twee) presteerde Alexander Rybak het met zijn Fairytale om de allerhoogste score ooit te behalen: 387, met zestien keer twelve points.

Noorwegen kiest zijn vertegenwoordiger via het programma Melodi Grand Prix. Jahn Teigen, legendarisch zanger, deed daar dertien keer aan mee. Hij won drie keer en mocht in 1978 voor het eerst naar de eindronde, waar hij geen enkele punt haalde. Juist dát bleek hem faam te geven. Zijn op het festival volgende album gaf hij dan ook de titel This year's loser.

Prestatie

Deelnames 58
Gemiddelde Prestatie 42.0%

Deelnames

Rotterdam 2020
Ulrikke Brandstorp — Attention
(Christian Ingebrigtsen/Kjetil Mørland/Ulrikke Brandstorp)
Tel Aviv 2019
KEiiNO — Spirit in the sky
(Tom Hugo/Henrik Tala/Fred Buljo/Rûdiger Schramm/Alexander Olsson/Alexandra Rotan)
6e
331
Lissabon 2018
Alexander Rybak — That's how you write a song
(Alexander Rybak)
15e
144
Kyiv 2017
JOWST — Grab the moment
(Joakim With Steen/Jonas McDonnell)
10e
158
Stockholm 2016
Agnete — Icebreaker
(Agnete K. Johnsen/Gabriel Alares/Ian Curnow)
13e
63
Wenen 2015
Mørland & Debrah Scarlett — A monster like me
(Kjetil Mørland)
8e
102
Kopenhagen 2014
Carl Espen — Silent storm
(Josefin Winther)
8e
88
Malmö 2013
Margaret Berger — I feed you my love
(Karin Park/Robin Lynch/Niklas Olovson)
4e
191
Bakoe 2012
Tooji — Stay
(Tooji/Figge Boström/Peter Boström)
26e
7
Düsseldorf 2011
Stella Mwangi — Haba Haba
(Big City/Beyond51/Stella Mwangi)
17e
30
Oslo 2010
Didrik Solli-Tangen — My heart is yours
(Hanne Sørvaag/Fredrik Kempe)
20e
35
Moskou 2009
Alexander Rybak — Fairytale
(Alexander Rybak)
1e
387
Belgrado 2008
Maria — Hold on be strong
(Mira Craig)
5e
182
Helsinki 2007
Guri Schanke — Ven a bailar conmigo
(Thomas G:son)
18e
48
Athene 2006
Christine Guldbrandsen — Alvedansen
(Kjetil Fluge/Atle Halstensen/Christine Guldbrandsen)
14e
36
Kyiv 2005
Wig Wam — In my dreams
(Trond 'Teeny' Holter)
9e
125
Istanbul 2004
Knut Anders Sørum — High
(Thomas Thörnholm/Lars Andersson/Dan Attlerud)
24e
3
Riga 2003
Jostein Hasselgård — I'm not afraid to move on
(Arve Furset)
4e
123
Kopenhagen 2001
Haldor Lægreid — On my own
(Ole Henrik Antonsen/Tom-Steinar Hanssen/Ole Jørgen Olsen)
22e
3
Stockholm 2000
Charmed — My heart goes boom
(Tore Madsen/Morten Henriksen)
11e
57
Jeruzalem 1999
Stig Van Eijk — Living my life without you
(Stig Van Eijk/Sem)
14e
35
Birmingham 1998
Lars Fredriksen — Alltid sommer
(David Eriksen/Per-Kristian Ottestad/Linda Andernach Johansen)
8e
79
Dublin 1997
Tor Endresen — San Francisco
(Tor Endresen/Arne Myksvoll)
24e
0
Oslo 1996
Elisabeth Andreassen — I evighet
(Torhild Nigar)
2e
114
Dublin 1995
Secret Garden — Nocturne
(Rolf Løvland/Petter Skavland)
1e
148
Dublin 1994
Elisabeth Andreassen and Jan Werner Danielsen — Duett
(Rolf Løvland/Hans Olav Mørk)
6e
76
Millstreet 1993
Silje Vige — Alle mine tankar
(Bjørn-Erik Vige)
5e
120
Malmö 1992
Merethe Trøan — Visjoner
(Robert Morley/Eva Jansen)
18e
23
Rome 1991
Just 4 Fun — Mrs. Thompson
(Per Gerhard Roness/Kaare Skevik Jr./Dag Kolsrud)
17e
14
Zagreb 1990
Ketil Stokkan — Brandenburger Tor
(Ketil Stokkan)
21e
8
Lausanne 1989
Britt Synnøve Johansen — Venners nærhet
(Inge Enoksen/Leiv N. Grøtte)
17e
30
Dublin 1988
Karoline Krüger — For vår jord
(Erik Hillestad/Anita Skorgan)
5e
88
Brussel 1987
Kate Gulbrandsen — Mitt liv
(Rolf Løvland/Hanne Krogh)
9e
65
Bergen 1986
Ketil Stokkan — Romeo
(Ketil Stokkan)
12e
44
Göteborg 1985
Bobbysocks — La det swinge
(Rolf Løvland)
1e
123
Luxemburg 1984
Dollie de Luxe — Lenge leve livet
(Benedicte Adrian/Ingrid Bjørnov)
17e
29
München 1983
Jahn Teigen — Do re mi
(Anita Skorgan/Jahn Teigen/Herodes Falsk)
9e
53
Harrogate 1982
Jahn Teigen & Anita Skorgan — Adieu
(Jahn Teigen/Herodes Falsk)
12e
40
Dublin 1981
Finn Kalvik — Aldri i livet
(Finn Kalvik)
20e
0
Den Haag 1980
Sverre Kjellsberg & Mattis Hætta — Sámiid ædnan
(Sverre Kjellsberg/Ragnar Olsen)
16e
15
Jeruzalem 1979
Anita Skorgan — Oliver
(Anita Skorgan/Philip A. Kruse)
11e
57
Parijs 1978
Jahn Teigen — Mil etter mil
(Kai Eide)
20e
0
Londen 1977
Anita Skorgan — Casanova
(Svein Strugstad/Dag Nordtømme)
14e
18
Den Haag 1976
Anne-Karine Ström — Mata Hari
(Frode Thingnæs/Philip A. Kruse)
18e
7
Stockholm 1975
Ellen Nikolaysen — Touch my life with summer
(Svein Hundsnes)
18e
11
Brighton 1974
Anne-Karine Strøm and the Bendik Singers — The first day of love
(Frode Thingnæs/Philip A. Kruse)
14e
3
Luxemburg 1973
Bendik Singers — It's just a game
(Arne Bendiksen/Bob Williams)
7e
89
Edinburgh 1972
Grethe Kausland & Benny Borg — Småting
(Kåre Grøttum/Ivar Børsum)
14e
73
Dublin 1971
Hanne Krogh — Lykken er
(Arne Bendiksen)
17e
65
Madrid 1969
Kirsti Sparboe — Oj, oj, oj, så glad jeg skal bli
(Arne Bendiksen)
16e
1
Londen 1968
Odd Børre — Stress
(Tor Hultin/Ola B. Johannessen)
13e
2
Wenen 1967
Kirsti Sparboe — Dukkemann
(Tor Hultin/Ola B. Johannessen)
14e
2
Luxemburg 1966
Åse Kleveland — Intet er nytt under solen
(Arne Bendiksen)
3e
15
Napels 1965
Kirsti Sparboe — Karusell
(Jolly Kramer-Johansen)
13e
1
Kopenhagen 1964
Arne Bendiksen — Spiral
(Sigurd Jansen/Egil Hagen)
8e
6
Londen 1963
Anita Thallaug — Solhverv
(Dag Kristoffersen)
13e
0
Luxemburg 1962
Inger Jacobsen — Kom sol, kom regn
(Kjell Karlsen/Ivar Andersen)
10e
2
Cannes 1961
Nora Brockstedt — Sommer i Palma
(Jan Wølner/Egil Hagen)
7e
10
Londen 1960
Nora Brockstedt — Voi voi
(Georg Elgaaen)
4e
11

Gerelateerde berichten