Estland

Estland wilde in 1993 mee gaan doen aan het Eurovisie Songfestival, maar kwam niet door de voorronde heen die werd gehouden vanwege het groeiende aantal voormalige Sovjet-Unie-republieken dat wilde deelnemen. In 1994 volgde het werkelijke debuut.

Als eerste ex-Sovjetstaat won Estland het festival in 2001, met Everybody door Tanel Padar en Dave Benton met 2XL. Nadat de halve finales werden ingevoerd, bereikte Estland ongeveer tijdens de helft van alle edities de eindavond.

Prestatie

Deelnames 25
Gemiddelde Prestatie 42.6%

Deelnames

Rotterdam 2020
Uku Suviste — What love is
(Uku Suviste/Sharon Vaughn)
Tel Aviv 2019
Victor Crone — Storm
(Stig Rästa/Vall Kikas/Victor Crone/Fred Krieger/Sebastian Lestapier)
20e
76
Lissabon 2018
Elina Nechayeva — La forza
(Mihkel Mattisen/Timo Vendt/Elina Nechayeva/Ksenia Kuchukova)
8e
245
Kyiv 2017
Koit Toome & Laura — Verona
(Sven Lõhmus)
14e
85
Stockholm 2016
Jüri Pootsmann — Play
(Stig Rästa/Vallo Kikas/Fred Krieger)
18e
24
Wenen 2015
Elina Born & Stig Rästa — Goodbye to yesterday
(Stig Rästa)
7e
106
Kopenhagen 2014
Tanja — Amazing
(Timo Vendt/Tanja)
12e
36
Malmö 2013
Birgit — Et uus saaks alguse
(Mihkel Mattisen/Silvia Soro)
20e
19
Bakoe 2012
Ott Lepland — Kuula
(Ott Lepland/Aapo Ilves)
6e
120
Düsseldorf 2011
Getter Jaani — Rockefeller Street
(Sven Lõhmus)
24e
44
Oslo 2010
Malcolm Lincoln — Siren
(Robin Juhkental)
14e
39
Moskou 2009
Urban Symphony — Rändajad
(Sven Lõhmus)
6e
129
Belgrado 2008
Kreisiraadio — Leto svet
(Priit Pajusaar/Glen Pilvre/Peeter Oja/Hannes Võrno/Tarmo Leinatamm)
18e
8
Helsinki 2007
Gerli Padar — Partners in crime
(Berit Vaher/Hendrik Sal-Saller)
22e
33
Sandra — Through my window
(Pearu Paulus/Ilmar Laisaar/Alar Kotkas/Jana Hallas)
18e
28
Kyiv 2005
Suntribe — Let's get loud
(Sven Lõhmus)
20e
31
Istanbul 2004
Neiokõsõ — Tii
(Priit Pajusaar/Glen Pilvre/Aapo Ilves)
11e
57
Riga 2003
Ruffus — Eighties coming back
(Vaiko Eplik)
21e
14
Tallinn 2002
Sahléne — Runaway
(Pearu Paulus/Ilmar Laisaar/Alar Kotkas/Jana Hallas)
3e
111
Kopenhagen 2001
Tanel Padar, Dave Benton & 2XL — Everybody
(Ivar Must/Maian-Anna Kärmas)
1e
198
Stockholm 2000
Ines — Once in a lifetime
(Alar Kotkas/Ilmar Laisaar/Pearu Paulus/Jana Hallas)
4e
98
Jeruzalem 1999
Evelin Samuel & Camille — Diamond of night
(Priit Pajusaar/Glen Pilvre/Maian-Anna Kärmas)
6e
90
Birmingham 1998
Koit Toome — Mere lapsed
(Maria Rahula/Tomi Rahula/Peeter Pruuli)
12e
36
Dublin 1997
Maarja-Liis Ilus — Keelatud maa
(Harmo Kallaste/Kaari Sillamaa)
8e
82
Oslo 1996
Ivo Linna and Maarja-Liis Ilus — Kaelakee hääl
(Priit Pajusaar/Kaari Sillamaa)
5e
94
Dublin 1994
Silvi Vrait — Nagu merelaine
(Ivar Must/Leelo Tungal)
24e
2

Gerelateerde berichten