België

België hoorde bij de allereerste deelnemers aan het Eurovisie Songfestival. De deelnemers worden om en om door het Vlaamse en Waalse deel van het land geleverd. Gemiddeld waren de Waalse (Franstalige) inzendingen succesvoller. België won één keer, met de dertienjarige Sandra Kim, in 1986, met J'aime la vie, en werd twee keer nipt tweede (in 1978 en 2003).

De laatste jaren zijn grotendeels succesvol voor België, met name omdat zowel de Vlamingen als de Walen inzetten op jonge talenten die onder begeleiding van een gerenommeerd hedendaags popcomponist een moderne song brachten. Zo werden Loïc Nottet (2015) en Blanche (2017) elk vierde.

Prestatie

Deelnames 61
Gemiddelde Prestatie 33.1%

Deelnames

Hooverphonic
Rotterdam 2020
Hooverphonic — Release me
(Alex Callier/Luca Chiaravalli)
Tel Aviv 2019
Eliot — Wake up
(Pierre Dumoulin/Eliot Vassamillet)
13e
70
Lissabon 2018
Sennek — A matter of time
(Laura Groeseneken/Alex Callier/Maxime Tribeche)
12e
91
Kyiv 2017
Blanche — City lights
(Pierre Dumoulin/Emmanuel Delcourt/Ellie Delvaux)
4e
363
Stockholm 2016
Laura Tesoro — What's the pressure
(Sanne Putseys/Louis Favre/Yannick Werther/Birsen Uçar)
10e
181
Wenen 2015
Loïc Nottet — Rhythm inside
(Loïc Nottet/Beverly Jo Scott)
4e
217
Kopenhagen 2014
Axel Hirsoux — Mother
(Rafael Artesero/Ashley Hicklin)
14e
28
Malmö 2013
Roberto Bellarosa — Love kills
(Iain James/Jukka Immonen)
12e
71
Bakoe 2012
Iris — Would you?
(Nina Sampermans/Jean Bosco Safari/Walter Mannaerts)
17e
16
Düsseldorf 2011
Witloof Bay — With love baby
(Benoît Giaux/RoxorLoops)
11e
53
Oslo 2010
Tom Dice — Me and my guitar
(Tom Dice/Jeroen Swinnen/Ashley Hicklin)
6e
143
Moskou 2009
Copycat — Copycat
(Benjamin Schoos/Jacques Duvall)
17e
1
Belgrado 2008
Ishtar — O julissi
(Michel Vangheluwe)
17e
16
Helsinki 2007
The KMG's — Love power
(Paul Curtiz/Sexyfire)
26e
14
Athene 2006
Kate Ryan — Je t'adore
(Kate Ryan/Niklas Bergwall/Niclas Kings/Lisa Greene)
12e
69
Kyiv 2005
Nuno Resende — Le grand soir
(Alec Mansion /Frédéric Zeitoun)
22e
29
Istanbul 2004
Xandee — 1 Life
(Marc Paelinck/Dirk Paelinck)
22e
7
Riga 2003
Urban Trad — Sanomi
(Yves Barbieux)
2e
165
Tallinn 2002
Sergio & the Ladies — Sister
(Marc Paelinck/Dirk Paelinck)
13e
33
Stockholm 2000
Nathalie Sorce — Envie de vivre
(Silvio Pezzuto)
24e
2
Jeruzalem 1999
Vanessa Chinitor — Like the wind
(Ilia Beyers/John Terra/Emma Philippa Hjälmås/Wim Claes)
12e
38
Birmingham 1998
Mélanie Cohl — Dis oui
(Philippe Swan)
6e
122
Oslo 1996
Lisa del Bo — Liefde is een kaartspel
(John Terra/Siirak Brogden/Daniël Ditmar)
16e
22
Dublin 1995
Frédéric Etherlinck — La voix est libre
(Pierre Theunis)
20e
8
Millstreet 1993
Barbara Dex — Iemand als jij
(Marc Vliegen/Marc Dex)
25e
3
Malmö 1992
Morgane — Nous on veut des violons
(Claude Barzotti/Anne-Marie Gaspard)
20e
11
Rome 1991
Clouseau — Geef het op
(Kris Wauters/Koen Wauters/Bob Savenberg/Jan Leyers)
16e
23
Zagreb 1990
Philippe Lafontaine — Macédomienne
(Philippe Lafontaine)
12e
46
Lausanne 1989
Ingeborg — Door de wind
(Stef Bos)
19e
13
Dublin 1988
Reynaert — Laissez briller le soleil
(Joseph Reynaerts/Dany Willem/Philippe Anciaux)
18e
5
Brussel 1987
Liliane Saint-Pierre — Soldiers of love
(Gyuri Spies/Marc de Coen/Liliane Keuninckx)
11e
56
Bergen 1986
Sandra Kim — J'aime la vie
(Jean Paul Furnémont/Angelo Crisci/Rosario Marino)
1e
176
Göteborg 1985
Linda Lepomme — Laat me nu gaan
(Pieter Verlinden/Bert Vivier)
19e
7
Luxemburg 1984
Jacques Zegers — Avanti la vie
(Henri Seroka/Jacques Zegers)
5e
70
München 1983
Pas de deux — Rendez-vous
(Walter Verdin/Paul Peyskens)
18e
13
Harrogate 1982
Stella — Si tu aimes ma musique
(Fred Bekky/Rony Brack/Bobott/Jo May)
4e
96
Dublin 1981
Emly Starr — Samson
(Kick Dandy/Giuseppe Marchese/Penny Els)
13e
40
Den Haag 1980
Telex — Eurovision
(Telex)
17e
14
Jeruzalem 1979
Micha Marah — Hey Nana
(Charles Dumolin/Guy Beyers)
18e
5
Parijs 1978
Jean Vallée — L'amour ça fait chanter la vie
(Jean Vallée)
2e
125
Londen 1977
Dream Express — A million in 1, 2, 3
(Luc Smets)
7e
69
Den Haag 1976
Pierre Rapsat — Judy et Cie.
(Pierre Rapsat/Eric van Hulse)
8e
68
Stockholm 1975
Ann Christy — Gelukkig zijn
(Mary Boduin)
15e
17
Brighton 1974
Jacques Hustin — Fleur de liberté
(Jacques Hustin/Franck F. Gérald)
9e
10
Luxemburg 1973
Nicole & Hugo — Baby, baby
(Ignace Baert/Erik Marijsse)
17e
58
Edinburgh 1972
Serge & Christine Ghisoland — À la folie ou pas du tout
(Daniël Nelis/Bob Milan)
17e
55
Dublin 1971
Lily Castel & Jacques Raymond — Goeiemorgen, morgen
(Paul Quintens/Phil van Cauwenbergh)
14e
68
Amsterdam 1970
Jean Vallée — Viens l'oublier
(Jean Vallée)
8e
5
Madrid 1969
Louis Neefs — Jennifer Jennings
(Paul Quintens/Phil van Cauwenbergh)
7e
10
Londen 1968
Claude Lombard — Quand tu reviendras
(Jo van Wetter/Roland Dero)
7e
8
Wenen 1967
Louis Neefs — Ik heb zorgen
(Paul Quintens/Phil van Cauwenbergh)
7e
8
Luxemburg 1966
Tonia — Un peu de poivre, un peu de sel
(Paul Quintens/Phil van Cauwenbergh)
4e
14
Napels 1965
Lize Marke — Als het weer lente is
(Jef van den Berg/Jaak Dreesen)
15e
0
Kopenhagen 1964
Robert Cogoi — Près de ma rivière
(Robert Cogoi)
10e
2
Londen 1963
Jacques Raymond — Waarom?
(Hans Flower/Wim Brabants)
10e
4
Luxemburg 1962
Fud Leclerc — Ton nom
(Eric Channe/Tony Golan)
13e
0
Cannes 1961
Bob Benny — September, gouden roos
(Hans Flower/Wim Brabants)
15e
1
Londen 1960
Fud Leclerc — Mon amour pour toi
(Jack Say/Robert Montal)
6e
9
Cannes 1959
Bob Benny — Hou toch van mij
(Hans Flower/Ke Riema)
6e
9
Hilversum 1958
Fud Leclerc — Ma petite chatte
(André Dohet)
5e
8
Frankfurt 1957
Bobbejaan Schoepen — Straatdeuntje
(Harry Frekin/Eric Franssen)
8e
5
Liedje 1: Fud Leclerc - Liedje 2: Mony Marc — 1: Messieurs les noyés de la Seine - 2: Le plus beau jour de ma vie
(1: Jean Miret/Jacques Say/Robert Montal - 2: Claude Alix/David Bée)
2e
0

Gerelateerde berichten