Finland

Finland stond lang bekend als het slechtst scorende land bij het Eurovisie Songfestival. Het land debuteerde in 1961, en tot aan de enige overwinning, in 2006, met de monsters van Lordi en hun Hard Rock Hallelujah, eindigde het land acht keer als laatste (en daar kwam later nog twee keer een eindplek bij). Finland bracht een grote waaier aan muziekstijlen naar het festival: van punk tot aan bluegrass en tango.

Ook bracht het land de allerkortste Eurovisiebijdrage ooit: in 2015, met Aina mun pitää dat 1 minuut en 25 seconden duurde, van de groep PKN (Pertti Kurikan Nimipäivät), die bestond uit artiesten met een mentale handicap.

Prestatie

Deelnames 53
Gemiddelde Prestatie 26.9%

Deelnames

Rotterdam 2020
Aksel Kankaanranta — Looking back
(Joonas Angeria/Connor McDonough)
Tel Aviv 2019
Darude feat. Sebastian Rejman — Look away
(Ville Virtanen/Sebastian Rejman)
17e
23
Lissabon 2018
Saara Alto — Monsters
(Saara Aalto/Joy Deb/Linnea Deb/Ki Fitzgerald)
25e
46
Kyiv 2017
Norma John — Blackbird
(Lasse Piirainen/Leena Tirronen)
12e
92
Stockholm 2016
Sandhja — Sing it away
(Heikki Korhonen/Markus Savijoki/Milos Rosas/Petri Matara/Sandhja Kuivalainen)
15e
51
Wenen 2015
Pertti Kurikan Nimipäivät — Aina mun pitää
(Pertti Kurikan Nimipäivät)
16e
13
Kopenhagen 2014
Softengine — Something better
(Topi Latukka/Henri Oskár)
11e
72
Malmö 2013
Krista Siegfrids — Marry me
(Krista Siegfrids/Erik Nyholm/Kristoffer Karlsson/Jessica Lundström)
24e
13
Bakoe 2012
Pernilla — När jag blundar
(Jonas Karlsson)
12e
41
Düsseldorf 2011
Paradise Oskar — Da da dam
(Axel Ehnström)
21e
57
Oslo 2010
Kuunkuiskaajat — Työlki ellää
(Timo Kiiskinen)
11e
49
Moskou 2009
Waldo's People — Lose control
(Ari Lehtonen/Karima/Waldo/Annie Kratz Gutå)
25e
22
Belgrado 2008
Teräsbetoni — Missä miehet ratsastaa
(Jarkko Ahola)
22e
35
Helsinki 2007
Hanna Pakarinen — Leave me alone
(Martti Vuorinen/Miikka Huttunen)
17e
53
Athene 2006
Lordi — Hard Rock Hallelujah
(Mr. Lordi)
1e
292
Kyiv 2005
Geir Rönning — Why
(Mika Toivanen/Steven Stewart)
18e
50
Istanbul 2004
Jari Sillanpää — Takes 2 to tango
(Mika Toivanen/Jari Sillanpää)
14e
51
Tallinn 2002
Laura — Addicted to you
(Maki Kolehmainen/Janina Frostell/Tracy Lipp)
20e
24
Stockholm 2000
Nina Åström — A little bit
(Luca Genta/Gerrit aan 't Goor)
18e
18
Birmingham 1998
Edea — Aava
(Alexi Ahoniemi/Tommy Mansikka-Aho)
15e
22
Oslo 1996
Jasmine — Niin kaunis on taivas
(Timo Niemi)
23e
9
Dublin 1994
CatCat — Bye bye baby
(Kari Salli/Markku Lentonen)
22e
11
Millstreet 1993
Katri Helena — Tule luo
(Matti Puurtinen/Jukka Saarinen)
17e
20
Malmö 1992
Pave — Yamma - yamma
(Pave Maijanen/Heikki Harma)
23e
4
Rome 1991
Kaija Kärkinen — Hullu yö
(Ile Kallio/Jukka Välimaa)
20e
6
Zagreb 1990
Beat — Fri?
(Kim Engblom/Tina Krause/Janne Engblom/Stina Engblom)
21e
8
Lausanne 1989
Anneli Saaristo — La dolce vita
(Matti Puurtinen/Turkka Mali)
7e
76
Dublin 1988
Boulevard — Nauravat silmät muistetaan
(Pepe Willberg/Kirsti Willberg)
20e
3
Brussel 1987
Vicky Rosti & Boulevard — Sata salamaa
(Petri Laaksonen/Veli-Pekka Lehto)
15e
32
Bergen 1986
Kari Kuivalainen — Never the end
(Kari Kuivalainen)
15e
22
Göteborg 1985
Sonja Lumme — Eläköön Elämä
(Petri Laaksonen/Veli-Pekka Lehto)
9e
58
Luxemburg 1984
Kirka — Hengaillaan
(Jukka Siikavire/Jussi Tuominen)
9e
46
München 1983
Ami Aspelund — Fantasiaa
(Kari Kuusamo/Kaisu Liuhala)
11e
41
Harrogate 1982
Kojo — Nuku pommiin
(Jim Pembroke/Juice Leskinen)
18e
0
Dublin 1981
Riki Sorsa — Reggae OK
(Jim Pembroke/Olli Ojala)
16e
27
Den Haag 1980
Vesa-Matti Loiri — Huilumies
(Aarno Raninen/Vexi Salmi)
19e
6
Jeruzalem 1979
Katri Helena — Katson sineen taivaan
(Matti Kalevi Siitonen/Vexi Salmi)
14e
38
Parijs 1978
Seije Simola — Anna rakkaudelle tilaisuus
(Reijo Karvonen/Seija Simola)
18e
2
Londen 1977
Monica Aspelund — Lapponia
(Aarno Raninen/Monica Aspelund)
10e
50
Den Haag 1976
Fredi and The Friends — Pump-pump
(Matti Kalevi Siitonen/Pertti Reponen)
11e
44
Stockholm 1975
Pihasoittajat — Old man fiddle
(Kim Kuusi/Arthur Ridgway Spencer/Hannu Karlsson)
7e
74
Brighton 1974
Carita — Älä mene pois (Keep me warm)
(Eero Koivistoinen/Frank Robson)
13e
4
Luxemburg 1973
Marion Rung — Tom tom tom
(Rauno Lehtinen/Bob Barratt)
6e
93
Edinburgh 1972
Päivi Paunu & Kim Floor — Muistathan
(Juha Flinck/Nacke Johansson)
12e
78
Dublin 1971
Markku Aro & Koivistolaiset — Tie uuteen päivään
(Rauno Lehtinen)
8e
84
Madrid 1969
Jarkko & Laura — Kuin silloin ennen
(Toivo Kärki/Juha Vainio)
12e
6
Londen 1968
Kristina Hautala — Kun kello käy
(Esko Linnavalli/Juha Vainio)
16e
1
Wenen 1967
Fredi — Varjoon-suojaan
(Lasse Mårtenson/Alvi Vuorinen)
12e
3
Luxemburg 1966
Ann Christine — Playboy
(Ossi Runne)
10e
7
Napels 1965
Viktor Klimenko — Aurinko laskee länteen
(Toivo Kärki/Reino Helismaa)
15e
0
Kopenhagen 1964
Lasse Mårtenson — Laiskotellen
(Lasse Mårtenson/Sauvo Puhtila)
7e
9
Londen 1963
Laila Halme — Muistojeni laulu
(Börje Sundgren)
13e
0
Luxemburg 1962
Marion Rung — Tipi-tii
(Kari Tuomisaari/Jaakko Salo)
7e
4
Cannes 1961
Laila Kinnunen — Valoa ikkunassa
(Eino Hurme/Sauvo Puhtila)
10e
6

Gerelateerde berichten