Oostenrijk

Oostenrijk wilde graag deelnemen aan het allereerste Eurovisie Songfestival, maar meldde zich te laat aan, waardoor het debuut pas plaatsvond in 1957. Hoewel die eerste deelname met een laatste plaats niet erg glorieus verliep werd Oostenrijk een vaste waarde binnen het festival, met uitzondering van de jaren 2007 tot en met 2010, toen de Oostenrijkse omroep ontevreden was over het niveau van het festival en liever thuisbleef.

De drie beste resultaten werden behaald in 2018 (derde plaats, en bij de jury's zelfs eerste), in 1964 (winst met Merci, chérie, en lancering van een glanzende carrière voor zanger Udo Jürgens) en in 2014 (winst met Rise like a Phoenix van de spraakmakende Conchita Wurst).

Prestatie

Deelnames 52
Gemiddelde Prestatie 36.3%

Deelnames

Vincent Bueno
Rotterdam 2020
Vincent Bueno — Alive
(Vincent Bueno/David 'Davey' Yang/Felix van Göns/Artur Aigner)
Tel Aviv 2019
PÆNDA — Limits
(PÆNDA)
17e
21
Lissabon 2018
Cesár Sampson — Nobody but you
(Sebastian Arman/Cesár Sampson/Joacim Persson/Johan Alkenäs/Borislav Milanov)
3e
342
Kyiv 2017
Nathan Trent — Running on air
(Nathan Trent/Bernhard Penzias)
16e
93
Stockholm 2016
ZOË — Loin d'ici
(Christof Straub/Zoë Straub)
13e
151
Wenen 2015
The Makemakes — I am yours
(Jimmy Harry/The Makemakes)
26e
0
Kopenhagen 2014
Conchita Wurst — Rise like a Phoenix
(Charlie Mason/Joey Patulka/Ali Zuckowski/Julian Maas)
1e
290
Malmö 2013
Natália Kelly — Shine
(Andreas Grass/Nikola Paryla/Alexander Kahr/Natália Kelly)
14e
27
Bakoe 2012
Trackshittaz — Woki mit deim popo
(Lukas Plöchl/Manuel Hoffelner)
18e
8
Düsseldorf 2011
Nadine Beiler — The secret is love
(Thomas Rabitsch/Nadine Beiler)
18e
64
Helsinki 2007
Eric Papilaya — Get a life - Get alive
(Gerg Usek/Austin Howard)
27e
4
Kyiv 2005
Global.Kryner — Y así
(Christof Spörk/Edi Köhldorfer)
21e
30
Istanbul 2004
Tie Break — Du bist
(Peter Zimmermann)
21e
9
Riga 2003
Alf Poier — Weil der Mensch zählt
(Alf Poier)
6e
101
Tallinn 2002
Manuel Ortega — Say a word
(Alexander Kahr/Robert Pflugler)
18e
26
Stockholm 2000
The Rounder Girls — All of you
(Dave Moskin)
14e
34
Jeruzalem 1999
Bobbie Singer — Reflection
(Dave Moskin)
10e
65
Dublin 1997
Bettina Soriat — One step
(Mark Berry/Martina Siber)
21e
12
Oslo 1996
George Nußbaumer — Weil's dr guat got
(Mischa Krausz/George Nussbaumer)
10e
68
Dublin 1995
Stella Jones — Die Welt dreht sich verkehrt
(Mischa Krausz)
13e
67
Dublin 1994
Petra Frey — Für den Frieden der Welt
(Alfons Weindorf/Karl Brunner/Johann Brunner)
17e
19
Millstreet 1993
Tony Wegas — Maria Magdalena
(Christian Kolonovits/Johann Bertl/Thomas Spitzer)
14e
32
Malmö 1992
Tony Wegas — Zusammen geh'n
(Dieter Bohlen/Joachim Horn-Bernges)
10e
63
Rome 1991
Thomas Forstner — Venedig im Regen
(Robby Musenbichler/Hubert Moser/Wolfgang Eltner)
22e
0
Zagreb 1990
Simone — Keine Mauern mehr
(Marc Berry/Nanna Berry/Mario Botazzi)
10e
58
Lausanne 1989
Thomas Forstner — Nur ein Lied
(Dieter Bohlen/Joachim Horn-Bernges)
5e
97
Dublin 1988
Wilfried — Lisa Mona Lisa
(Klaus Kofler/Ronnie Herboltzheimer/Wilfried Scheutz)
21e
0
Brussel 1987
Gary Lux — Nur noch Gefühl
(Kenneth Westmore/Stefanie Werger)
20e
8
Bergen 1986
Timna Brauer — Die Zeit ist einsam
(Peter Janda/Peter Cornelius)
18e
12
Göteborg 1985
Gary Lux — Kinder dieser Welt
(Mick Jackson/Geoff Bastow/Michael Kunze)
8e
60
Luxemburg 1984
Anita — Einfach weg
(Brigitte Seuberth/Walter Müller)
19e
5
München 1983
Westend — Hurricane
(Peter Vieweger/Heli Deinboek/Heinz Nessizius)
9e
53
Harrogate 1982
Mess — Sonntag
(Michael Mell/Rudolf Leve)
9e
57
Dublin 1981
Marty Brem — Wenn Du da bist
(Werner Böhmler)
17e
20
Den Haag 1980
Blue Danube — Du bist Musik
(Klaus-Peter Sattler)
8e
64
Jeruzalem 1979
Christina Simon — Heute in Jerusalem
(Peter Wolf/André Heller)
18e
5
Parijs 1978
Springtime — Mrs. Caroline Robinson
(Walter Markel/Gerhard Markel/Norbert Niedermayer)
15e
14
Londen 1977
Schmetterlinge — Boom boom boomerang
(Schurli Hernstadt/Willi Resetarits/Herbert Zöchling-Tampier/Lukas Resetarits)
17e
11
Den Haag 1976
Waterloo & Robinson — My little world
(Gerhard Heinz)
5e
80
Edinburgh 1972
Milestones — Falter im Wind
(Richard Schönherz/Manuel Rigoni/Heinz Unger)
5e
100
Dublin 1971
Marianne Mendt — Musik
(Richard Schönherz/Manuel Rigoni)
16e
66
Londen 1968
Karel Gott — Tausend Fenster
(Udo Jürgens/Walter Brandin)
13e
2
Wenen 1967
Peter Horton — Warum es hunderttausend Sterne gibt
(Kurt Peche/Karin Bognar)
14e
2
Luxemburg 1966
Udo Jürgens — Merci, chérie
(Udo Jürgens/Thomas Hörbiger)
1e
31
Napels 1965
Udo Jürgens — Sag ihr, ich lass sie grüßen
(Udo Jürgens/Frank Bohlen)
4e
16
Kopenhagen 1964
Udo Jürgens — Warum nur, warum?
(Udo Jürgens)
6e
11
Londen 1963
Carmela Corren — Vielleicht geschieht ein Wunder
(Erwin Halletz/Peter Wehle)
7e
16
Luxemburg 1962
Eleonore Schwarz — Nur in der Wiener Luft
(Bruno Uher)
13e
0
Cannes 1961
Jimmy Makulis — Sehnsucht
(Leopold Andrejewitsch)
15e
1
Londen 1960
Harry Winter — Du hast mich so fasziniert
(Robert Stolz/Robert Gilbert)
7e
6
Cannes 1959
Ferry Graf — Der K und K Kalypso aus Wien
(Norbert Pawlicki/Günther Leopold)
9e
4
Hilversum 1958
Liane Augustin — Die ganze Welt braucht Liebe
(Günther Leopold/Kurt Werner)
5e
8
Frankfurt 1957
Bob Martin — Wohin, kleines Pony?
(Kurt Svab/Hans Werner)
10e
3

Gerelateerde berichten