Rusland

Rusland deed in 1994, na het uiteenvallen van de Sovjet-Unie, voor het eerst mee aan het Eurovisiesongfestival. Over het algemeen is Rusland een sterke speler: het land werd drie keer derde, vier keer tweede (Alsou in 2000, Dima Bilan in 2006, Buranovskiye Babushki in 2012 en Polina Gagarina in 2015) en één overwinning, van de al eerder genoemde Dima Bilan, in 2008, met Believe.

De oorlog tussen Rusland en Oekraïne, in Oost-Oekraïne, wierp zijn schaduw over verschillende Eurovisiedeelnames. In 2016 probeerden de Russen de Oekraïense bijdrage te laten diskwalificeren vanwege vermeende politieke inhoud - de EBU honoreerde dit niet. Het lied won en in 2017 stuurden de Russen, na lang aarzelen, een zangeres naar Kyiv, die vervolgens door de Oekraïeners geweigerd werd - waarop Rusland zich terugtrok.

Prestatie

Deelnames 23
Gemiddelde Prestatie 69.8%

Deelnames

Rotterdam 2020
Little Big — Uno
(Denis Tsukerman/Ilia Prusikin/Viktor Sibrinin)
Tel Aviv 2019
Sergey Lazarev — Scream
(Philipp Kirkorov/Dimitris Kontopoulos/Sharon Vaughn)
3e
370
Lissabon 2018
Yulia Samoylova — I won't break
(Netta Nimrodi/Leonid Gutkin/Arie Burshtein)
15e
65
Stockholm 2016
Sergey Lazarev — You are the only one
(Dimitris Kontopoulos/Philipp Kirkorov/John Ballard/Ralph Charlie)
3e
491
Wenen 2015
Polina Gagarina — A million voices
(Gabriel Alares/Joakim Björnberg/Katrina Noorbergen/Leonid Gutkin/Vladimir Matetsky)
2e
303
Kopenhagen 2014
Tolmachevy Sisters — Shine
(Philipp Kirkorov/Dimitris Kontopoulos/John Ballard/Ralph Charlie/Gerard James Borg)
7e
89
Malmö 2013
Dina Garipova — What if
(Gabriel Alares/Joakim Björnberg/Leonid Gutkin)
5e
174
Bakoe 2012
Buranovskiye Babushki — Party for everybody
(Viktor Drobysh/Timofei Leontiev/Olga Tuktareva/Mary Susan Applegate)
2e
259
Düsseldorf 2011
Alexej Vorobjov — Get you
(Alexej Vorobjov/RedOne/AJ Junior/Bilal 'The Chef'/Eric Sanicola)
16e
77
Oslo 2010
Peter Nalitch & Friends — Lost and forgotten
(Peter Nalitch)
11e
90
Moskou 2009
Anastasia Prikhodko — Mamo
(Konstantin Meladzé/Diana Golde)
11e
91
Belgrado 2008
Dima Bilan — Believe
(Dima Bilan/Jim Beanz)
1e
272
Helsinki 2007
Serebro — Song # 1
(Maxim Fadeev/Daniil Babichev)
3e
207
Athene 2006
Dima Bilan — Never let you go
(Alexandr Lunyov/Karen Kavaleryan/Irina Antonyan)
2e
248
Kyiv 2005
Natalia Podolskaya — Nobody hurts no one
(Victor Drobysh/Mary Susan Applegate/J.P. Chase)
15e
57
Istanbul 2004
Julia Savicheva — Believe me
(Maxim Fadeev/Brenda Loring)
11e
67
Riga 2003
t.A.T.u. — Ne ver, ne boisia
(Mars Lasar/Ivan Pogomalov/Valeriy Polienko)
3e
164
Tallinn 2002
Prime Minister — Northern girl
(Kim Breitburg/Karen Kavaleryan/Evgene Fridlyand/Irina Antonyan)
10e
55
Kopenhagen 2001
Mumiy troll — Lady Alpine Blue
(Ilia Lagutenko)
12e
37
Stockholm 2000
Alsou — Solo
(Andrew Lane/Brandon Barnes)
2e
155
Dublin 1997
Alla Pugachova — Primadonna
(Alla Pugacheva)
15e
33
Oslo 1996
Andrey Kosinskiy — Ya eto ya
(Andrey Kosinskiy/Nikolai Denisov)
26e
14
Dublin 1995
Philipp Kirkorov — Kolybelnaya dlya vulkana
(Ilya Bershadskiy/Ilya Resnik)
17e
17
Dublin 1994
Youddiph — Vechni stranik
(Lev Zemlinski/Maria Katz)
9e
70

Gerelateerde berichten