Israël

Hoewel de beroemde Israëlische zangeres Esther Ofarim al in 1963 op het Songfestival te zien was (voor Zwitserland), debuteerde het land zelf pas in 1973. Israël is een Aziatisch land, maar mag toch deelnemen omdat het lid is van de European Broadcasting Union. Dat geldt voor meerdere landen uit het Midden-Oosten of uit Noord-Afrika, maar over het algemeen willen die niet aantreden zolang Israël meedoet. Jordanië riep in 1978, toen Israël won, zelfs nummer twee, België, uit tot winnaar.

Israël won tot nu toe vier keer. In 1978, met Izhar Cohen and The Alphabeta en hun A-ba-ni-bi, én in 1979, met Milk and Honey en Hallelujah (het jaar erna werd de festivalorganisatie te duur voor Israël, en nam Nederland het over), in 1998, met Diva van de flamboyante zangeres Dana International, die ook de eerste transgenderartiest op het festival was, en daarna in 2018 met Netta en haar liedje Toy.

Prestatie

Deelnames 43
Average Performance 51.2%

Deelnames

Sorteer op
Eden AleneSet me free
(Noam Zaltin/Ido Netzer/Amit Mordechai/Ron Carmi)
Eden AleneFeker libi
(Doron Medalie/Idan Raichel)
Kobi MarimiHome
(Inbar Wizman/Ohad Shragai)
23e
35
NettaToy
(Doron Medalie/Stav Beger)
1e
529
IMRII feel alive
(Dolev Ram/Penn Hazut)
23e
39
Hovi StarMade of stars
(Doron Medalie)
14e
135
Nadav GuedjGolden boy
(Doron Medalie)
9e
97
Mei FinegoldSame heart
(Rami Talmid)
14e
19
Moran MazorRak bishvilo
(Hen Harari/Gal Sarig)
14e
40
IzaboTime
(Ran Shem-Tov/Shiri Hadar)
13e
33
Dana InternationalDing Dong
(Dana International)
15e
38
Harel Ska'atMilim
(Tomer Adaddi/Noam Horev)
14e
71
Noa & Mira AwadThere must be another way
(Noa/Mira Awad/Gil Dor)
16e
53
BoazThe fire in your eyes
(Dana International/Shai Kerem)
9e
124
TeapacksPush the button
(Kobi Oz)
24e
17
Eddie ButlerZe hazman
(Eddie Butler/Osnat Tsabag/Orly Burg)
23e
4
Shiri MaymonHasheket shenish'ar
(Pini Aronbayev/Eyal Shachar)
4e
154
David D'orLe'ha'amin
(David D'or)
11e
57
Lior NarkisWords for love
(Yoni Ro'eh/Yossi Gispan)
19e
17
Sarit HadadLight a candle
(Tzvika Pik/Yoav Ginai)
12e
37
Tal SondakEin davar
(Yair Klinger/Shimrit Orr)
16e
25
PingPongSa'me'akh
(Guy Asif/Roy Arad)
22e
7
EdenYom Huledet (Happy Birthday)
(Moshe Datz/Gabriel Butler/Ya'akov Lamai/Jacky Oved)
5e
93
Dana InternationalDiva
(Tzvika Pik/Yoav Ginai)
1e
172
Galit BellShalom olam
(Eyal Madani/Doron Vitenberg)
28e
12
LioraAmen
(Moshe Datz/Hamutal Ben-Ze'ev)
8e
81
Lakahat ShiruShiru
(Shaike Paikov/Yoram Tahar-Lev)
24e
4
DafnaZe rak sport
(Kobi Oshrat/Ehud Manor)
6e
85
Duo DatzKan
(Uzi Hitman)
3e
139
RitaShara barechovot
(Rami Kleinstein/Tzruya Lahav)
18e
16
Gili & GalitDerech ha'melech
(Shaike Paikov)
12e
50
Yardena AraziBen adam
(Boris Dimitshtein/Ehud Manor)
7e
85
Datner & KushnirShir habatlanim
(Zohar Laskov)
8e
73
Moti Giladi & Sarai TzurielYaho yom
(Yoram Zadok/Moti Giladi)
19e
7
Izhar CohenOlé olé
(Kobi Oshrat/Hamutal Ben-Ze'ev)
5e
93
Ofra HazaHi
(Avi Toledano/Ehud Manor)
2e
136
Avi ToledanoHora
(Avi Toledano/Yoram Tahar-Lev)
2e
100
HabibiHalaylah
(Shuki Levy/Shlomit Aharon/Yuval Dor)
7e
56
Milk and HoneyHallelujah
(Kobi Oshrat/Shimrit Orr )
1e
125
Izhar Cohen and the AlphabetaA-ba-ni-bi
(Nurit Hirsh/Ehud Manor)
1e
157
IlanitAa-haa-vaa hee shir lish-na-yim
(Eldad Shrem)
11e
49
Chocolate, Menta, MastikEmor shalom
(Matti Caspi/Ehud Manor)
6e
77
Shlomo ArtziAt ve'ani
(Shlomo Artzi/Ehud Manor)
11e
40
PoogyNatati La Khayay
(Danny Sanderson/Alon Oleartchik)
7e
11
IlanitEy sham
(Nurit Hirsh/Ehud Manor)
4e
97

Gerelateerde berichten