België

België hoorde bij de allereerste deelnemers aan het Eurovisie Songfestival. De deelnemers worden om en om door het Vlaamse en Waalse deel van het land geleverd. Gemiddeld waren de Waalse (Franstalige) inzendingen succesvoller. België won één keer, met de dertienjarige Sandra Kim, in 1986, met J'aime la vie, en werd twee keer nipt tweede (in 1978 en 2003).

De laatste jaren zijn grotendeels succesvol voor België, met name omdat zowel de Vlamingen als de Walen inzetten op jonge talenten die onder begeleiding van een gerenommeerd hedendaags popcomponist een moderne song brachten. Zo werden Loïc Nottet (2015) en Blanche (2017) elk vierde.

Prestatie

Deelnames 62
Gemiddelde Score 34.0%

Deelnames

Sorteer op
Jérémie Makiese
HooverphonicThe wrong place
(Alex Callier/Charlotte Foret)
19e
74
HooverphonicRelease me
(Alex Callier/Luca Chiaravalli)
EliotWake up
(Pierre Dumoulin/Eliot Vassamillet)
13e
70
SennekA matter of time
(Laura Groeseneken/Alex Callier/Maxime Tribeche)
12e
91
BlancheCity lights
(Pierre Dumoulin/Emmanuel Delcourt/Ellie Delvaux)
4e
363
Laura TesoroWhat's the pressure
(Sanne Putseys/Louis Favre/Yannick Werther/Birsen Uçar)
10e
181
Loïc NottetRhythm inside
(Loïc Nottet/Beverly Jo Scott)
4e
217
Axel HirsouxMother
(Rafael Artesero/Ashley Hicklin)
14e
28
Roberto BellarosaLove kills
(Iain James/Jukka Immonen)
12e
71
IrisWould you?
(Nina Sampermans/Jean Bosco Safari/Walter Mannaerts)
17e
16
Witloof BayWith love baby
(Benoît Giaux/RoxorLoops)
11e
53
Tom DiceMe and my guitar
(Tom Dice/Jeroen Swinnen/Ashley Hicklin)
6e
143
CopycatCopycat
(Benjamin Schoos/Jacques Duvall)
17e
1
IshtarO julissi
(Michel Vangheluwe)
17e
16
The KMG'sLove power
(Paul Curtiz/Sexyfire)
26e
14
Kate RyanJe t'adore
(Kate Ryan/Niklas Bergwall/Niclas Kings/Lisa Greene)
12e
69
Nuno ResendeLe grand soir
(Alec Mansion /Frédéric Zeitoun)
22e
29
Xandee1 Life
(Marc Paelinck/Dirk Paelinck)
22e
7
Urban TradSanomi
(Yves Barbieux)
2e
165
Sergio & the LadiesSister
(Marc Paelinck/Dirk Paelinck)
13e
33
Nathalie SorceEnvie de vivre
(Silvio Pezzuto)
24e
2
Vanessa ChinitorLike the wind
(Ilia Beyers/John Terra/Emma Philippa Hjälmås/Wim Claes)
12e
38
Mélanie CohlDis oui
(Philippe Swan)
6e
122
Lisa del BoLiefde is een kaartspel
(John Terra/Siirak Brogden/Daniël Ditmar)
16e
22
Frédéric EtherlinckLa voix est libre
(Pierre Theunis)
20e
8
Barbara DexIemand als jij
(Marc Vliegen/Marc Dex)
25e
3
MorganeNous on veut des violons
(Claude Barzotti/Anne-Marie Gaspard)
20e
11
ClouseauGeef het op
(Kris Wauters/Koen Wauters/Bob Savenberg/Jan Leyers)
16e
23
Philippe LafontaineMacédomienne
(Philippe Lafontaine)
12e
46
IngeborgDoor de wind
(Stef Bos)
19e
13
ReynaertLaissez briller le soleil
(Joseph Reynaerts/Dany Willem/Philippe Anciaux)
18e
5
Liliane Saint-PierreSoldiers of love
(Gyuri Spies/Marc de Coen/Liliane Keuninckx)
11e
56
Sandra KimJ'aime la vie
(Jean Paul Furnémont/Angelo Crisci/Rosario Marino)
1e
176
Linda LepommeLaat me nu gaan
(Pieter Verlinden/Bert Vivier)
19e
7
Jacques ZegersAvanti la vie
(Henri Seroka/Jacques Zegers)
5e
70
Pas de deuxRendez-vous
(Walter Verdin/Paul Peyskens)
18e
13
StellaSi tu aimes ma musique
(Fred Bekky/Rony Brack/Bobott/Jo May)
4e
96
Emly StarrSamson
(Kick Dandy/Giuseppe Marchese/Penny Els)
13e
40
TelexEurovision
(Telex)
17e
14
Micha MarahHey Nana
(Charles Dumolin/Guy Beyers)
18e
5
Jean ValléeL'amour ça fait chanter la vie
(Jean Vallée)
2e
125
Dream ExpressA million in 1, 2, 3
(Luc Smets)
7e
69
Pierre RapsatJudy et Cie.
(Pierre Rapsat/Eric van Hulse)
8e
68
Ann ChristyGelukkig zijn
(Mary Boduin)
15e
17
Jacques HustinFleur de liberté
(Jacques Hustin/Franck F. Gérald)
9e
10
Nicole & HugoBaby, baby
(Ignace Baert/Erik Marijsse)
17e
58
Serge & Christine GhisolandÀ la folie ou pas du tout
(Daniël Nelis/Bob Milan)
17e
55
Lily Castel & Jacques RaymondGoeiemorgen, morgen
(Paul Quintens/Phil van Cauwenbergh)
14e
68
Jean ValléeViens l'oublier
(Jean Vallée)
8e
5
Louis NeefsJennifer Jennings
(Paul Quintens/Phil van Cauwenbergh)
7e
10
Claude LombardQuand tu reviendras
(Jo van Wetter/Roland Dero)
7e
8
Louis NeefsIk heb zorgen
(Paul Quintens/Phil van Cauwenbergh)
7e
8
ToniaUn peu de poivre, un peu de sel
(Paul Quintens/Phil van Cauwenbergh)
4e
14
Lize MarkeAls het weer lente is
(Jef van den Berg/Jaak Dreesen)
15e
0
Robert CogoiPrès de ma rivière
(Robert Cogoi)
10e
2
Jacques RaymondWaarom?
(Hans Flower/Wim Brabants)
10e
4
Fud LeclercTon nom
(Eric Channe/Tony Golan)
13e
0
Bob BennySeptember, gouden roos
(Hans Flower/Wim Brabants)
15e
1
Fud LeclercMon amour pour toi
(Jack Say/Robert Montal)
6e
9
Bob BennyHou toch van mij
(Hans Flower/Ke Riema)
6e
9
Fud LeclercMa petite chatte
(André Dohet)
5e
8
Bobbejaan SchoepenStraatdeuntje
(Harry Frekin/Eric Franssen)
8e
5
Liedje 1: Fud Leclerc - Liedje 2: Mony Marc1: Messieurs les noyés de la Seine - 2: Le plus beau jour de ma vie
(1: Jean Miret/Jacques Say/Robert Montal - 2: Claude Alix/David Bée)
2e
0

Gerelateerde berichten