Terug

Tel Aviv
2019

Aantal deelnemers: 41

Locatie: Expo Tel Aviv

Presentatoren: Bar Refaeli, Erez Tal, Assi Azar & Lucy Ayoub

Direct naar de data

Samenvatting

  • Het Eurovisie Songfestival 2019 is de vierenzestigste editie en wordt op 14 en 16 (halve finales) en 18 mei (finale) in Tel Aviv (Israël) gehouden.
  • Waren er in 2018 nog 43 deelnemende landen, dit jaar zijn het er twee minder. Bulgarije trok zich vanwege financiële problemen terug. Het verhaal van Oekraïne is totaal anders. Er werd een nationale finale gehouden en een lied gekozen (Siren song van MARUV), maar na veel al dan niet politiek gedoe - lees dat hier na - besloot de Oekraïense omroep totaal af te zien van deelname.
  • Het thema dat de Israëlische organisatie koos is 'Dare to dream'.

Eerste halve finale (optreedvolgorde nog niet bepaald) 14/05/2019

#
Deelnemer
Artiest – Titel
Resultaat – Punten
1

Cyprus

Tamta – Replay
(Alex Papaconstantinou/Geraldo Sandell/Viktor Svensson/Albin Nedler/Kristoffer Fogelmark )
Songtekst
Tamta – Replay
(Alex Papaconstantinou/Geraldo Sandell/Viktor Svensson/Albin Nedler/Kristoffer Fogelmark )
2

Finland

Darude feat. Sebastian Rejman – Look away
(Ville Virtanen/Sebastian Rejman)
Songtekst
Darude feat. Sebastian Rejman – Look away
(Ville Virtanen/Sebastian Rejman)
3

Hongarije

Joci Pápai – Az én apám
(Ferenc Caramel Molnár /Joci Pápai)
Songtekst
Joci Pápai – Az én apám
(Ferenc Caramel Molnár /Joci Pápai)
4

Montenegro

D-moll – Heaven
(Dejan Bozović/Adis Eminić)
Songtekst
D-moll – Heaven
(Dejan Bozović/Adis Eminić)
5

Polen

Tulia – Fire of love (Pali się)
(Nadia Dalin/Sonia Krasny/Allan Rich/Jud Friedman)
Songtekst
Tulia – Fire of love (Pali się)
(Nadia Dalin/Sonia Krasny/Allan Rich/Jud Friedman)
6

Servië

Nevena Božović – Kruna
(Nevena Božović/Darko Dimitrov)
Songtekst
Nevena Božović – Kruna
(Nevena Božović/Darko Dimitrov)
7

Slovenië

Zala Kralj & Gašper Šantl – Sebi
(Gašper Šantl/Zala Kralj)
Songtekst
Zala Kralj & Gašper Šantl – Sebi
(Gašper Šantl/Zala Kralj)
8

Tsjechië

Lake Malawi – Friend of a friend
(Jan Steinsdoerfer/Maciej Mikolaj Trybulec/Albert Černý)
Songtekst
Lake Malawi – Friend of a friend
(Jan Steinsdoerfer/Maciej Mikolaj Trybulec/Albert Černý)
9

Wit-Rusland

ZENA – Like it
(Yulia Kireeva/Viktor Drobysh/ZENA)
Songtekst
ZENA – Like it
(Yulia Kireeva/Viktor Drobysh/ZENA)
10

Australië

Kate Miller-Heidke – Zero gravity
(Keir Nuttall/Kate Miller-Heidke)
Songtekst
Kate Miller-Heidke – Zero gravity
(Keir Nuttall/Kate Miller-Heidke)
11

België

Eliot – Wake up
(Pierre Dumoulin)
Songtekst
Eliot – Wake up
(Pierre Dumoulin)
12

Estland

Victor Crone – Storm
(Stig Rästa/Vall Kikas/Victor Crone/Fred Krieger/Sebastian Lestapier)
Songtekst
Victor Crone – Storm
(Stig Rästa/Vall Kikas/Victor Crone/Fred Krieger/Sebastian Lestapier)
13

Georgië

Oto Nemsadze – Sul tsin iare
(Roman Giorgadze)
Songtekst
Oto Nemsadze – Sul tsin iare
(Roman Giorgadze)
14

Griekenland

Katerine Duska – Better love
(Katerine Duska/Leon of Athens/David Sneddon)
Songtekst
Katerine Duska – Better love
(Katerine Duska/Leon of Athens/David Sneddon)
15

IJsland

Hatari – Hatrið mun sigra
(Hatari)
Songtekst
Hatari – Hatrið mun sigra
(Hatari)
16

Portugal

Conan Osíris – Telemóveis
(Conan Osíris)
Songtekst
Conan Osíris – Telemóveis
(Conan Osíris)
17

San Marino

Serhat – Say na na na
(Serhat Hacıpaşalıoğlu)
Songtekst
Serhat – Say na na na
(Serhat Hacıpaşalıoğlu)

Tweede halve finale (optreedvolgorde nog niet bepaald) 16/05/2019

#
Deelnemer
Artiest – Titel
Resultaat – Punten
1

Armenië

Srbuk – Walking out
(Lost Capital/tokionine/Garik Papoyan)
Songtekst
Srbuk – Walking out
(Lost Capital/tokionine/Garik Papoyan)
2

Denemarken

Leonora – Love is forever
(Lise Cabble/Emil Lei/Melanie Wehbe)
Songtekst
Leonora – Love is forever
(Lise Cabble/Emil Lei/Melanie Wehbe)
3

Ierland

Sarah McTernan – 22
(Janieck/Marcia 'Misha' Sondeijker/Roulsen)
Songtekst
Sarah McTernan – 22
(Janieck/Marcia 'Misha' Sondeijker/Roulsen)
4

Letland

Carousel – That night
(Mārcis Vasiļevskis/Sabīne Žuga)
Songtekst
Carousel – That night
(Mārcis Vasiļevskis/Sabīne Žuga)
5

Moldavië

Anna Odobescu – Stay
(Georgios Kalpakidis/Thomas Reil/Jeppe Reil/Maria Broberg)
Songtekst
Anna Odobescu – Stay
(Georgios Kalpakidis/Thomas Reil/Jeppe Reil/Maria Broberg)
6

Oostenrijk

PÆNDA – Limits
(PÆNDA)
Songtekst
PÆNDA – Limits
(PÆNDA)
7

Roemenië

Ester Peony – On a Sunday
(Ester Alexandra Creţu/Alexandru Şerbu/Ioana Victoria Badea)
Songtekst
Ester Peony – On a Sunday
(Ester Alexandra Creţu/Alexandru Şerbu/Ioana Victoria Badea)
8

Zweden

John Lundvik – Too late for love
(John Lundvik/Anderz Wrethov/Andreas 'Stone' Johansson)
Songtekst
John Lundvik – Too late for love
(John Lundvik/Anderz Wrethov/Andreas 'Stone' Johansson)
9

Zwitserland

Luca Hänni – She got me
(Laurell Barker/Mac Frazer/Luca Hänni/Jon Hällgren/Lukas Hällgren)
Songtekst
Luca Hänni – She got me
(Laurell Barker/Mac Frazer/Luca Hänni/Jon Hällgren/Lukas Hällgren)
10

Albanië

Jonida Maliqi – Ktheju tokës
(Eriona Rushiti)
Songtekst
Jonida Maliqi – Ktheju tokës
(Eriona Rushiti)
11

Azerbeidzjan

Chingiz – Truth
(Borislav Milanov/Trey Campbell/Bo J/Pablo Dinero/Hostess/Chingiz)
Songtekst
Chingiz – Truth
(Borislav Milanov/Trey Campbell/Bo J/Pablo Dinero/Hostess/Chingiz)
12

Kroatië

Roko Blažević – The dream
(Jacques Houdek/Charlie Mason/Andrea Čubrić)
Songtekst
Roko Blažević – The dream
(Jacques Houdek/Charlie Mason/Andrea Čubrić)
13

Litouwen

Jurij Veklenko – Run with the lions
(Ashley Hicklin/Eric Lumiere/Pele Loriano)
Songtekst
Jurij Veklenko – Run with the lions
(Ashley Hicklin/Eric Lumiere/Pele Loriano)
14

Noord-Macedonië

Tamara Todevska – Proud
(Darko Dimitrov/Lazar Cvetkoski/Robert Bilbilov/Kosta Petrov/Sanja Popovska)
Songtekst
Tamara Todevska – Proud
(Darko Dimitrov/Lazar Cvetkoski/Robert Bilbilov/Kosta Petrov/Sanja Popovska)
15

Malta

Michela – Chameleon
(Joacim Perrson/Paula Winger/Borislav Milanov/Johan Alkanas)
Songtekst
Michela – Chameleon
(Joacim Perrson/Paula Winger/Borislav Milanov/Johan Alkanas)
16

Nederland

Duncan Laurence – Arcade
(Duncan Laurence/Joel Sjöö/Wouter Hardy)
Songtekst
Duncan Laurence – Arcade
(Duncan Laurence/Joel Sjöö/Wouter Hardy)
17

Noorwegen

KEiiNO – Spirit in the sky
(Tom Hugo/Fred Buljo/Alexandra Rotan/Henrik Tala/Alex Olsson/Rûdiger Schramm)
Songtekst
KEiiNO – Spirit in the sky
(Tom Hugo/Fred Buljo/Alexandra Rotan/Henrik Tala/Alex Olsson/Rûdiger Schramm)
18

Rusland

Sergey Lazarev – Scream
(Philip Kirkorov/Dimitris Kontopoulos/Sharon Vaughn)
Songtekst
Sergey Lazarev – Scream
(Philip Kirkorov/Dimitris Kontopoulos/Sharon Vaughn)

Finale (wordt aangevuld met 10 landen uit elke halve finale) 18/05/2019

#
Deelnemer
Artiest – Titel
Resultaat – Punten
1

Duitsland

S!sters – Sister
(Laurell Barker/Marine Kaltenbacher/Tom Oehler/Thomas Stengaard)
Songtekst
S!sters – Sister
(Laurell Barker/Marine Kaltenbacher/Tom Oehler/Thomas Stengaard)
2

Frankrijk

Bilal Hassani – Roi
(Bilal Hassani/Emilie Satt/Jean-Karl Lucas)
Songtekst
Bilal Hassani – Roi
(Bilal Hassani/Emilie Satt/Jean-Karl Lucas)
3

Italië

Mahmood – Soldi
(Alessandro Mahmoud/Dario Faini/Paolo Alberto Monachetti)
Songtekst
Mahmood – Soldi
(Alessandro Mahmoud/Dario Faini/Paolo Alberto Monachetti)
4

Spanje

Miki – La venda
(Adrià Salas)
Songtekst
Miki – La venda
(Adrià Salas)
5

Verenigd Koninkrijk

Michael Rice – Bigger than us
(Jonas Thander/John Lundvik/Anna-Klara Folin/Laurell Barker)
Songtekst
Michael Rice – Bigger than us
(Jonas Thander/John Lundvik/Anna-Klara Folin/Laurell Barker)
6

Israël

Kobi Marimi – Home
(Ohad Shragai/Inbar Wizman)
Songtekst
Kobi Marimi – Home
(Ohad Shragai/Inbar Wizman)